berry38

Dá se na smartphonu napsat nějak telefonní číslo s pomlčkou?

Mám tam akorát kromě bežných čísel symboly + a *

Nevíte, jestli jde nějak zadat do čísla i pomlčka?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Myslím, že to nejde. Pomlčka není součástí běžného telefonního čísla.

Další odpovědi
Hlada

Jedině jako poznámku. Pomlčka není tlačítko klávesnice.

quentos

Pomlčka se do telefonního čísla píše jenom pro přehlednost, není jeho skutečnou součástí (např. v zahraničí odděluje předvolby od zbytku čísla). Není tedy důvod ji zadávat.

Dochy

plus je náhrada za mezinárodní předvolbu. V CR to odpovida „00“. Hvezdicka a krizek se pouzivaji snad jen u nejakych specialnich kodu mobilni site, prip. pri ovladaní některých služeb po telefonu (typicky záznamník)

+420 je to samé co 00420 – mezinárodní předvolba do ČR (ale je možné, že v některých zemích bude místo 00 nutné vytočit něco jiného)