Ciza

Jak správně nabrousit řetěz na pilu?

Odpovědi
Conchus

Svěřte to odborníkům. Ti vám to za pár korun udělají. Vy si to jen zmršíte, když nemáte správné nářadí.

mosoj

Jestli pracujete s pilou častěji, kupte si jednoduchou el. brusku. Stojí cca od 600 Kč výše. Řetěz si nabrousíte sám, tak jak má být a za pár broušení máte investici nazpět.
Ono to broušení zas tak laciná záležitost není. Práce je drahá.

venkovan

Pilníkem na řetězy o průměru podle velikosti řetězu. Je třeba dodržet úhly, základ je 30°k ose líšty, 60°řezná hrana zubu, a pilník vést vodorovně. Stač si koupit vodítka, správný pilník a všechny úhly jsou tam vyznačeny. Mezi vymezovacím a řezacím zubem má být rozdíl – 0.6 mm (řezací je vyšší).
Bruska je hezká věc, ale řetěz rychle ubývá, zejména když se kombinuje bruoušení bruskou a pilníkem. Navíc profi bruska stojí okolo 7 tisíc Kč, tak jak asi bude ta za 600 Kč plastová přesná

William2

U odborníka to stojí 50 Kč (tedy u nás v Chomutově). Myslím si, že se nevyplatí kupovat levné brusky řetězů, ale dát to právě odborníkovi. Mám dva řetězy a ty střídám.