Avatar uživatele
Tomáš Veselý

Jak složit písničku?

Chtěl bych skládat písničky, ale nevím jak. Je lepší nejprve vymyslet melodii a až potom text nebo je lepší nejdříve napsat text a potom k textu vymyslet melodii? Máte nějaké tipy? Děkuji :)

Zajímavá 0 před 2693 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Skládej tak, jak ti to víc vyhovuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já jsem tedy zkoušel nejdřív vymýšel text a k tomu teprve hledal vhodnou melodii a žánr. Tak jsem text teprve zhudebnil. Nemá cenu romantický text znásilňovat metalem a naopak. Někdy stačí najít hudebně něco velmi zajímavého a originálního a text už nemusí být tak podstatný. V každém případě by ten kousek měl mít duši, vtip a přirozenost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Neni lepší a horší. Někdo to dělá tak, jiný naopak. Musíš si cestu najít sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

na to není žádná univerzální rada. Pro každý případ se může hodit rozdílný přístup. Dosti výhodné je ale umět hrát na nějaký nástroj – ideálně klavír, nebo kytara. Bez toho se asi bude skládat dost těžko. Pak je dobré zkusit si analyzovat již složené písničky, které se ti líbí. Žádný učený z nebe nespadl a začínající skladatel se může nejlépe učit na tom, co už je hotové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Lepší je ten postup, který autorovi lůépe vyhovuje.
Někdo to může i střídat → u některé písně má dříve melodii,
ke které napíše text, jindy naopak zhudební existující text.

Text je důležitý u každé písně, bez textu by píseň nebyla písní.
Má-li někdo zajímavý hudební nápad, je lépe jej použít samotný.
Špatný text by jej „zabil“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Každej to má jinak, až budeš opravdu umět skládat písničky, nebudeš se na to muset ptát. A kdyby náhodou jsi měl melodii a nevěděl jak s textem, tak mi dej vědět.. stačí napsat o čem by to mělo být nebo jakou emoci by to mělo vyjadřovat, a já ti něco napíšu. Já jsem teda spíš na parodie běžně známých písniček z rádia, ale jinak se nebráním ničemu. A až budeš vystupovat na koncertech, tak mi třeba koupíš pivo..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek