Pokročilý

jak složit písničku ?

Jak složit dobrou písničku ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

na to musí mít člověk dar... já bych kupříkladu toho schopen nebyl, a to jsem velkým milovníkem hudby. Vždy když mě něco napadne, dřívě nebo později přijdu na to, že jde o "plagiát" v podobě mírně upravené již existující písně. Skladatelé popisují, že (podobně jako spisovatelé) se při skládání dostávají do zvláštního stavu, podobně jako spisovatelé při psaní.
Většina autorů písní začíná refrénem. Ten je nezbytnou součástí, chcete-li, aby Vaše píseň byla dobrá a "chytlavá". Na počtu slok pak příliš nezáleží - lepší krátká a dobrá, než dlouhá a špatná, nikdy se nevyplatí "uměle" prodlužovat.
To, zda autora nejprve napadne melodie, nebo text, který pak zhudebňují dodatečně, je individuální. Je např. spousta autorských dvojic, z nichž každý ovládají jedno z toho a druhou nechávají na kolegovi. Napadne je text, dají ho z hudebnit; či je napadne melodie a nechají si k němu napsat text. Viz legendární dvojice Lennon-McCartney, na jejichž spolupráci stál celý reprtoár The Beatles a konec jejichž spolupráce The Beatles nepřežili.

Další odpovědi:

Pokročilý

nejlepší je se inspirovat podle nějakého příběhu a pak melodii

Podobně,jako uhlí.
Nebo jelena.
Kdo se ptá na tohle.....Co myslíte,píše-třeba
Hutka, nebo kdokoli,koho znáte,své písničky
podle návodu?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.