Avatar uživatele
autom

Jak si zase znovu užít čtení?

Mám tu hodně knih, je mi přes 40 let, rád bych začal něco číst. Ale už dlouho nejsem schopen nic dočíst:( Jen si vybírám tituly, či nosím z půjčovny. Co to se mnou je? Dříve jsem byl schopen čítávat celé hodiny. Navíc u toho usínám:( Asi strach, že budu vyrušen či najednou nucen číst něco jiného.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mosoj před 3736 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

Odpoveď byla označena jako užitečná

Čtu stále více s přibývajícím věkem.

Pokud nemas chut cist… tak se do toho nemut a nepremyslej o tom …byt tebou tak .. bych se podival po jinych knihach .. uplne jinych autorech a jinych tematech …take uz nectu to co jsem cetl v mladi …ikdyz Sci-fi … horory a literatura faktu.. se me drzi podrad .

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?autom Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Možná je to jen přechodný stav, že máte třeba hodně práce ap. 🙂

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autom

Ne, opakuje se to. Pořádně se zamilovat a být věrný jedný knize je problém pro mne.

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Ani jedno. Podlehl jsi akceleraci ( zrychlení) dění ve společnosti.
Kniha chce čas a o ten jsme okrádání. Čím budeš starší, tím budeš mít méně času , neboť v podvědomí konec se blíží a je toho třeba ještě tolik zvládnout a udělat ......

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Mosoji, dovoluji si nesouhlasit. Konec se jistě blíží, tak musím zvládnout ještě toho co nejvíc přečíst 🙂

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autom

Ahá, mosoj, díky, trefil jsi to asi. Dobrá diagnoza. Je to pravda! I v autě jsem začal teprve nedávno jezdit a už chci jet rychleji než jsou limity v daném místě :)
Jo, stárnutí vidím, když pozoruji, jak přestávám stíhat vlastní děti;)

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

A společnost zrychluje a zrychluje… čert aby to vzal.

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Autom, první otázka a hned jsi to pěkně zvoral. Když dá autor otázky nominaci, tak otázku uzavře a už se nic nedozví 🙂
Já ale raději stejně odpovídám do diskuze – je to u každého jinak, ale s přibývajícím věkem má člověk méně povinností a tím i víc času na čtení.

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autom

Zase ta akcelerace, byl jsem netrpělivý a už jsem nominoval…

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autom

Jo ahá, tak to jsem nechtěl, Sůwo. Jsem chtěl dát pochvalu. Jo, jaksi jsem si všiml, že je to zavřený, a nechápal jsem. Znal jsem systém na Poradte.cz, tam se to tak nestávalo.
Takže snad čtecí čas teprve přijde:) Právě jsem si tu dal jednu kapitolu z knihy, co začínám už potřetí:)

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Máš kliku, že nejhorší rejpalové tu snad už nejsou. Hned by tě nutili číst kodex a pak by tě z něj zkoušeli. 🙂
Taky znám systém na poradte.cz, je to dost značný rozdíl. Tady se toho sice moc nedozvíš, ale zas můžeš získat kupu bodů ( které ovšem jsou k ničemu ).

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autom

:) Body:)
Díky!

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

jak „body“? Říkat si o body je proti kodexu, koledujete si o smazání celé otázky.

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

pro >quentos< – tys tady převzal hlídku, nebo je to jen pokus o vtip? Doufám, že to druhé, kodexomilců už tu bylo dost a jak dopadli… ☹

před 3735 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek