autom

Jak si zase znovu užít čtení?

Mám tu hodně knih, je mi přes 40 let, rád bych začal něco číst. Ale už dlouho nejsem schopen nic dočíst:( Jen si vybírám tituly, či nosím z půjčovny. Co to se mnou je? Dříve jsem byl schopen čítávat celé hodiny. Navíc u toho usínám:( Asi strach, že budu vyrušen či najednou nucen číst něco jiného.

Nejlepší odpověď
badisko

Čtu stále více s přibývajícím věkem.

Pokud nemas chut cist… tak se do toho nemut a nepremyslej o tom …byt tebou tak .. bych se podival po jinych knihach .. uplne jinych autorech a jinych tematech …take uz nectu to co jsem cetl v mladi …ikdyz Sci-fi … horory a literatura faktu.. se me drzi podrad .

marci1

Možná je to jen přechodný stav, že máte třeba hodně práce ap. 🙂

autom

Ne, opakuje se to. Pořádně se zamilovat a být věrný jedný knize je problém pro mne.

mosoj

Ani jedno. Podlehl jsi akceleraci ( zrychlení) dění ve společnosti.
Kniha chce čas a o ten jsme okrádání. Čím budeš starší, tím budeš mít méně času , neboť v podvědomí konec se blíží a je toho třeba ještě tolik zvládnout a udělat ......

Sůwa

Mosoji, dovoluji si nesouhlasit. Konec se jistě blíží, tak musím zvládnout ještě toho co nejvíc přečíst 🙂

autom

Ahá, mosoj, díky, trefil jsi to asi. Dobrá diagnoza. Je to pravda! I v autě jsem začal teprve nedávno jezdit a už chci jet rychleji než jsou limity v daném místě :)
Jo, stárnutí vidím, když pozoruji, jak přestávám stíhat vlastní děti;)

mosoj

A společnost zrychluje a zrychluje… čert aby to vzal.

Sůwa

Autom, první otázka a hned jsi to pěkně zvoral. Když dá autor otázky nominaci, tak otázku uzavře a už se nic nedozví 🙂
Já ale raději stejně odpovídám do diskuze – je to u každého jinak, ale s přibývajícím věkem má člověk méně povinností a tím i víc času na čtení.

autom

Zase ta akcelerace, byl jsem netrpělivý a už jsem nominoval…

autom

Jo ahá, tak to jsem nechtěl, Sůwo. Jsem chtěl dát pochvalu. Jo, jaksi jsem si všiml, že je to zavřený, a nechápal jsem. Znal jsem systém na Poradte.cz, tam se to tak nestávalo.
Takže snad čtecí čas teprve přijde:) Právě jsem si tu dal jednu kapitolu z knihy, co začínám už potřetí:)

Sůwa

Máš kliku, že nejhorší rejpalové tu snad už nejsou. Hned by tě nutili číst kodex a pak by tě z něj zkoušeli. 🙂
Taky znám systém na poradte.cz, je to dost značný rozdíl. Tady se toho sice moc nedozvíš, ale zas můžeš získat kupu bodů ( které ovšem jsou k ničemu ).

autom

:) Body:)
Díky!

quentos

jak „body“? Říkat si o body je proti kodexu, koledujete si o smazání celé otázky.

Sůwa

pro >quentos< – tys tady převzal hlídku, nebo je to jen pokus o vtip? Doufám, že to druhé, kodexomilců už tu bylo dost a jak dopadli… ☹