mechanka

Jak si poradit s otoky nohou po operaci kolena?

Mám 2 měsíce po operaci chrupavky v koleně.Vypadalo to dobře,ale poslední dobou mám otok nad kolenem až po kotník včetně.Dostala jsem ortézu koleního kloubu,ale noha stále opuchá i bolí.Poradíte?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Už jsem vám na to jednou odpovídala před měsícem a za svou odpovědí si stojím!To se to ještě nezlepšilo?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-po-operaci-chrupavky-v-kolene

Další odpovědi
Jose1f

Jestliže noha po operaci stále opuchá a bolí, tak něco není v pořádku. Odpověď, čím to je a co s tím dělat, může dát nejlépe lékař, který koleno operoval. Proto bych jej ihned informovat, žádal vysvětlení, proč to není dobré, důvěřoval mu a spolupracoval s ním. Teprve kdybych k němu ztratil důvěru, obrátil bych se o radu na jeho nadřízeného lékaře (např. primáře), na lékařskou komoru, na svoji zdravotní pojišťovnu a nejhorším případě, jako poslední krok, bych na něj podal trestní oznámení. Většinou ale stačí větší spolupráce s chirurgem. Tím, že koleno odoperoval, jeho péče, ani odpovědnost totiž nekončí. Doporučuji také dát svůj dotaz podrobněji na níže uvedený odkaz.

Zdroj: www.ulekare.cz