tomy999

Jak si mám nahrát svůj zpěv i s hudbou.

Díky stáhl jsem si program Auda City. A nevím jak to mám nahrát.

Odpovědi
Chico

Nahrávání s audacity je velmi jednoduché stačí kliknout na tlačítko nahrávat (červené kolečko – nahoře) a hned se vytvoří nová stopa a pokud máte mikrofon tak mužete zpívat:) A pokud k tomu chcete přidat hudbu tak stačí nahoře v menu na záložce projekt vybrat první položku „importovat zvuk“ (klávesová zkratka je: Ctrl+I)

fortin

První stopa bude hudba. Hudbu tam přetáhni, na začátku vytvořit delší pauzu (nebo ji odněkud zkopírovat) kvůli včasnému zaujmutí pozice k mikrofonu. Jdi na začátek skladby, a aby zvuk hudby neslyšel mikrofon, použij sluchátka. Stiskni nahrávání, samozřejmě nastavíš správnou amplitudu třeba na Zařízení pro nahrávání. Stopa hudby se při nahrávání do nové stopy přehrává. Stopu s hudbou můžeš při zkoušce umlčet vlevo od oscilogramu.
Vyvážení hlasitosti stop jsou taky vedle oscilogramu.

Kdybys potřeboval obě stopy smíchat jako hotové, na liště *Stopy, *Smíchat a vykreslit. Když jsi přetahováním kurzorem myši neoznačil oblast která se má smíchat, tuhle *možnost opakuj.
Jestli dílo někdy budeš opravovat (Unsorted – GVerb), exportuj nahrávku do nejlepšího formátu WAV (16bit PCM).