Mam hudební sluch?

Ahoj, je mi 13 let, a chtěla by jsem hrát na kytaru. Ale zpěv mi podle mě moc nejde, angličtina mi nedělá problém, ale nejsem ten typ člověka, co slyší poprvé anglickou písničku, a hned zná alespoň pár slov z paměti. Stydím se zpívat před lidmi. Zkrátka nevím, jestli na to mám. Jednou jsem si zkoušela na foťák nahrát, jak zpívám. A zdálo se mi to dost falešné, ale na nejde mi moc o zpěv, jako o hraní na kytaru, jenže ten zpěv k tomu patří. A když budu chodit k učiteli na to hraní, tak pochybuji že by mi řekl, že zpívám špatně, takový tip není, ale chtěla by jsem znát pravdu. Popřípadě jak na hlasu zapracovat. Výšky mi dělají problémy.

Děkuji za odpovědi předem :)

Nejlepší odpověď
Terryle

Ahojda :o)
Takže: to, jestli rozumíš anglickému textu a pamatuješ si ho, s hudebním sluchem nijak nesouvisí. Že Ti Tvůj zpěv zní falešně, to je normální – 1) nejseš na svůj hlas zvyklá a 2) foťák nenahrává s kdovíjakou kvalitou, takže může hlas ještě „rozladit“.
S kvalitou hlasu nesouvisí ani výšky. Někdo má hlas hluboko položený, někdo vysoko – a oba můžou zpívat nádherně čistě.
Na kytaru se dá hrát i bez zpěvu – taková klasika zní úžasně a nemusíš u toho otevřít pusu :o) Jde spíš o to, abys poznala, když budeš mít kytaru špatně naladěnou. Uchem ji ladit nemusíš, od toho jsou ladičky. Ale měla bys poznat, že to nezní. A jestli se bojíš falešného zpěvu při hře, tak Tě můžu trošku uklidnit – s kytarou se zpívá mnohem líp, máš se čeho držet. Fakt si myslím, že bude nejlepší zkusit se poradit v hudební škole – když třeba já uvažovala o klavíru, dělali jsme talentovky a kdo byl úplně mimo, řekli mu, že to nemá smysl. Oni ani ti učitelé nechtějí, aby je totálně falešní žáci tahali hodiny za uši ;o)

Další odpovědi
Dejvis

Hudební sluch je schopnost rozlišit tóny, půltóny, čtvrttóny od sebe. Zpěv je schopnost je reprodukovat ve správné výšce, barvě hlasu atd. Vše se dá naučit tréningem a hudební škola ti v tom pomůže. Dá se tak prolomit i ten strach ze zpívání před lidmi. Chce to jen vůli, je to dřina jako vše.

Chceš-li zjistit jak jsi na tom s hudebním sluchem, udělej si tento test http://jakeman­dell.com/tone­deaf/

tom004

Pochybovat,znamená předem se odsoudit k neúspěchu.Jestli to myslíš vážně,tak nech „úvah“,a zajdi do Lidušky.Tam je dost odborníků,kteří vědí,a umí poradit.A nahrávka na telefonu,je na posouzení čehokoliv,naprostá ptákovina.A ještě něco,kytara a zpěv,jedno bez druhého,se docela dobře obejde.