Dakstor

Jaký mikrofon na zpěv?

Zdravím chtěl bych se zeptat jaký mikrofon je nejlepší ,když si chci doma natočit vlastní skladbu eventuálně do 1000 – 2000 , – kč.Děkuji moc za odpovědi

Odpovědi
gecco

Dynamický co největším kmitočtovým rozsahem…
😉
Ale přizpůsob mikrofon ´zbytku´ nahrávací sestavy a formátu uložení – pokud např. hodláš nahrávat na notes a v .mp3, klidně použij i mikrofon vestavěný, ten už kvalitu nahrávky nepokazí…
😉

xxx3

také dost záleží, jestli se s tím chceš někde prezentovat, nebo to máš jen pro svou potřebu něco si zaznamenat. V prvním případě je uvedená částka spíš málo, neb solidní dynamické mikrofony začínají na ceně něco přes 2000 (třeba AKG D5), pokud to má být jen pro záznam nápadu, pak stačí i něco levného (třeba za tu tisícovku). Další věc je, že není jasné kam ten mikrofon bys chtěl zapojit. Do externí zvukovky? Do mixu? To je další výdaj navíc. Pak je tu možnost usb mikrofonu.

Dakstor

http://www.eu­ronics.cz/mikro­fon-trust-elvii-tru20111/p405668/ je dobrý i tento ?

gecco

Tak já nevím…
Psal jsem ti, aby zvolil mikrofon dynamický a s co největším rozsahem…
Splňuje tenhle aspoň jeden z těch parametrů???
A nebo jinak – rozumíš mé odpovědi???

  1. ano – pak se podle ní zařiď
  2. ne, pak

bI) kup si to, co se ti líbí designem a barvou
bII) kdyžuž se na mikrofony ptáš, něco se o nich nauč
bIII) svěř se profíkovi – a zaplať jej

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.