Jak se zbavit nervozity před sportovním utkáním?

Během tréninku patřím k nejlepším hráčům, ale při zápase (byť málo důležitém) to na mě dolehne a já nejsem schopen nahrát na pár metrů. Co se osobnosti týče, tak jsem takový ten přemýšlivý melancholik, takže to celkem na mě stojí, protože nikdo jiný to v mém florbalovém týmu nevymyslí.

Odpovědi:

Pokročilý

Ve floru jsem odehrál kvanta zápasů a ze začátku podobný problém jako Ty. Nicméně to chce čas a zápal do hry. Co na tom, že na tebe koukají třeba desítky- stovky lidí.. Je to jen o tom si na to zvyknut a dělat to co umíš nejlíp. Věř mi, že to chce hlavně čas a nenechat se ovládat okolím ( děvčata, rodina, fanoušci atd. ) Sice dodají sebevědomí, ale oni nehrají.. Když něco pokazíš, tak se nedívej co bylo, ale hned koukej jak to příště udělat líp. A nakonec- dej tomu maximum :)

Pokročilý

Zkus zapomenout, že hraješ zápas a místo toho si představ, že jsi na tréninku, na kterém ti to jde dobře. Mi to takhle docela fungovalo.

Bronzový

Nervozita, neboli tréma před utkáním je zcela v pořádku. Je alespoň vidět, že k tomu utkání přistupujete zodpovědně.
Horší je zda ji zcela podlehnete po psychické stránce a s tím má bohužel problém spousta talentovaních sportovců.
Poraďte se s odborníkem.
Mne pomohlo absolutní soustředění, kdy jsem zcela vypustil okolí. Měl jsem i svůj rituál, který jsem neměnil a vždy když jsem jej před utkáním dokončil jsem měl pocit že se již nemůže nic pokazit. Tréma byla stále, ovšem po vstupu k utkání byla již pryč a vnímal jsem jen zápas.

Držím palce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.