Weroniq

jak se zbavit nečistot z kartáče na vlasy?

po nějaké době se na kartáči krom vyčesaných vlasů objevuje i taková divná hmota, nejspíš nějaký maz z pokožky hlavy nebo nenapadá mě, co by to mohlo být, ale když se pak češu, tak se mi to nachytá zpátky na vlasy.. a nevím jak se toho z kartáče zbavit, když ho omyju pod tekoucí vodou, tak to na něm pořád zůstává a ručně mě to nebaví pořád sundavat :/

Nejlepší odpověď
Deli

Namočte kartáč tak na hodinku do umyvadla s vodou a pracím práškem. Pak to půjde stáhnout všechno najednou (líp, když je tam hodně vlasů, nesundavejte je předem).
Doplňuji:
Právě že jde o to namotané vlasy narušit, aby se pak sundalo vše najednou. Proto prací prášek, který je agresivnější než šampon či jar. Můžete ale vyzkoušet všechny varianty a uvidíte sama.
Až bude kartáč čistý, opláchne se, žádné zbytky pracího prášku, který by pak škodil kštici, na něm nezůstanou.

Další odpovědi
hanulka11

já dám do vlažné vody šampon a nechám kartáč odmočit a pak kartáčkem dočistím a propláchnu a je to

KatkaNMM

já to dělám tak, že si z kartáče vyberu vlasy a pak ho dám do obyčejné plastové misky (třeba od zmrzliny), kam napustím dost teplou vodu a dám tam trochu jaru, protože jar dobře odmašťuje… kartáč tam pak vložím, aby byl celej potopenej… dělám to přes noc, aby se to odmastilo co nejlíp a ráno je kartáč pěkně čistej

terry

Vzhledem k tomu, že se jedná o kartáč na vlasy,souhlasím s hanulkou a použila trochu šamponu, než prací prášek, který je na prádlo.