Heřman

Jak se zbavit černých brouků v domě.

Každý večer když se setmí tak lezou podél zdí a my už nevíme jak se jich zbavit.
Doplňuji:
http://www.na­huby.sk/images/fo­tosutaz/2010/06/­14/Pseudoopho­nus-rufipes/rostis­lava_svobodova_206485­.jpg

Nejlepší odpověď
beer

Ani podle obrázku si netroufnu toho brouka z čeledi střevlíkovitých přesně determinovat, může to být Pseudoophonus rufipes (k.plstnatý) nebo Amara aulica (k.skvostný).
Tedy ti brouci v bytě (fotka je jen ilustrační) budou některým z uvedených druhů, přikláním se k Pseudoophonus rufipes. Jak se jich zbavit bylo řečeno.
Doplňuji:
V domě nijak neškodí, Pseudoophonus rufipes se tam v horkých dnech stahuje kvůli chladu (přílišné teploty mu navyhovují). Je dravý a pomáhá např. proti škůdcům v zemědělství.

Další odpovědi
www

„Černý brouk v domě“ je hodně málo informací pro určení druhu. Podle mne půjde nejspíš o některého zástupce ze střevlíků a zbavíš se ho běžnými přípravky proti lezoucímu hmyzu.
Projdi odkaz, třeba najdeš něco konkrétnějšího.
Doplňuji:
Tak obrázek, teď je to už lepší!
Ano, to je střevlík 😉.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=%C4%8­Dern%C3%AD+brou­ci+v+dom%C4%9B&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&

suaeda

Záleži co je to je za brouka.
Kamarád měl doma černé malé broučky a nevěděl jak se jich zbavit. Zjistili jsme, že se jedná o pilouse. Musel odstranit z blízkosti bytu veškeré obilniny a výrobky z nich. Pak měl pokoj.
Doplňuji:
Pokud je to Kvapík Plstnatý tak zde malá utěcha:
http://www.skud­ci.com/cerny-brouk-v-dome

honza19hk

co to máš ?? švábi,chrousty atd…Brouků se zbavíš většinou chemicky ale musíš vědět co je zač.

MD194

Osobně bych to řešil deratizací. Mám velmi dobré zkušenosti s touto firmou – www.deraplus.cz