zuzka.67

Jak se zbavit pavouků?

V rodinném domě se nám začali ve větší míře vyskytovat takoví ti dlouhonozí – hajzloví – pavouci a nechápu proč tomu tak je. Vyskytují se v různých pokojích a je pravdou, že tomu tak v minulosti nebylo. Čím může být podmíněn jejich větší výskyt ?

Nejlepší odpověď
Drap

Dostala se tam jedna nebo více plodných samiček. Nejlépe sbírat a vynést ven. Mimochodem, naše babičky říkávaly, že pavouk přináší štěstí do domu a nemá se zabíjet. Jen ho smést a vynést před dům.

Další odpovědi
anonym

Pavouci jsou neškodní a velmi užiteční. Činím s nimi nastejno jako píše Drap. … Dlouhonozí pavouci se nazývají sekáči. Netkají pavučinu a hmyz loví útokem.

anonym

Větší výskyt znamená, že se jim u Vás dobře daří. Boj proti nim je dlouhodobý, urputný a, bohužel, dost marný.
Chce to je likvidovat a neustávat ve svém úsilí a ve snaze se jich zbavit.
Vymetat pečlivě kouty, pod nábytkem, za nábytkem a kdekoliv, kam se jen podíváte.
Nejraději mají prostor, kam se nejde se smetákem nebo s prachovkou dostat. Takových míst je v normálním domku hodně. Taky se dají likvidovat chemicky prostředky na lezoucí hmyz. Jenže v každém případě musíte takového hajzlíka nejdřív najít a dostihnout, teprve potom si můžete udělat „další zářez na pažbu“ a pustit se do dalšího boje.
Nepomáhá je vynášet před dům a být ochránce „ohrožených druhů“. Takový vynešený pavouk je většinou zpátky v domě rychleji, než ten, kdo ho vynesl.

hanny 2

Nemilosrdně likvidovat různými spreji,úklidem,pop­ř.desinfekcí.Pa­vouky fakt nesnáším,bojím se jich a mám z nich fobii!A vůbec – všechen hmyz ať si leze venku,ne ke mně do baráku!!!Jinak těmhle říkáme „Johany“:

Damiana

Nemáš u domu jehličnany? U těch se jim daří. Také je důležité najít a zlikvidovat jejich hnízdo.
Existuje i odpuzovač – plašič pavouků, který je určen pouze pro použití ve budov. Jeho zvukový signál je velmi slabě slyšitelný, takže ani při použití v domácnosti přístroj nepůsobí rušivě. Co se týče dosahu těchto přístrojů, pak jeden je schopen ochránit jednu menší, nebo středně velikou místnost. Běžně se jedná o plochu kolem 30 m2. Více zde:
http://www.od­puzovace.cz/od­puzovac-pavouku.html

briketka10

taky je mám doma, nejhorší jsou ty pavučiny od nich a mám na ně tekutý biolit, protože mám z pavouků hrůzu musím je vždy postříkat..
Doplňuji:
jo jo Johana s dlouhejma nohama fůůj !!

venkovan

Podpálit dům a odstěhovat se na Grónsko.
naši pavoucí nejsou (až na několik přistěhovalců z jihu co žijí v lukách) jedovatí. Tak proč se bát.
Větší strach je potřeba mít z lidské hlouposti.
Fóbiie se nechá léčit – není to žádný problém se jí zbavit.

pizlicka

zametani v dome nazyvam stezkou odvahy,kdy na me vzdy z poza rohu bafne pavouk.mam toho fakt dost.ty pavuciny me taky pekne stvou,vypada to,jak kdybych neuklizela.

arygnoc

Ako prvé používam presvedčovaciu metódu (Zmizni, potvora osemnohá!)
Potom vyhrážky (Zabijem ťa!)

A nakoniec rezignáciu, vysťahovanie sa a emigráciu (pavúkov). Pomáha mi v tom metlička a smeták.

oskar

Pavouk se neničí,přináší štěstí…

Kamix

Ahoj, taky jsme s pavouky měli celkem potíže, ale nakonec jsme si v bytě udělali pár opatření dle návodu z https://bydle­niii.cz/media/jak-se-zbavit-pavouku-v-byte a rázem bylo po problému. Doporučuji tedy článek pořádně nastudovat a zkusit některé z triků

briketka10

jo ještě mi domů lezou ti velcí pavouci chlupatí černí doufám, že jim ten plašič dá co proto !!

briketka10

Damianko jupíí hned si ten plašič objednám a spolu s ním i odpuzovač komárů jsi šikulka já to vím :DD

Damiana

Ještě nejásej Briketko. Nevíš, co ti nalezlo za nepřispůsobivé mutanty od „sousedů“. Třeba budou odolnější a na „hudbu“ se roztančí 😁
Ale, bez legrace, přeji Ti, ať se potvor zbavíš. 🙂

briketka10

nemám sousedy jako takové byteček mám v nebytovém prostoru na své náklady upravený s verandičkou a malou zahrádku, ale za zdí u lidí co si postavili barák jsou TY jehličnany víš a to je asi ten zakopaný buldog, vylézají tu mravenci a různé potvůrky ze země :)) jinak vážně dík už se těším jak já je nesnáším a nekecám před chvílí jsem jednoho s těch chlupatejch zašlápla bačkorou bylo to ještě mimino 1cm, ale vyrostlo by..