Avatar uživatele
zuzka.67

Jak se zbavit pavouků?

V rodinném domě se nám začali ve větší míře vyskytovat takoví ti dlouhonozí – hajzloví – pavouci a nechápu proč tomu tak je. Vyskytují se v různých pokojích a je pravdou, že tomu tak v minulosti nebylo. Čím může být podmíněn jejich větší výskyt ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? aramah, hanny 2, arygnoc, Damiana, briketka10, anonym, anonym před 4307 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Dostala se tam jedna nebo více plodných samiček. Nejlépe sbírat a vynést ven. Mimochodem, naše babičky říkávaly, že pavouk přináší štěstí do domu a nemá se zabíjet. Jen ho smést a vynést před dům.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pavouci jsou neškodní a velmi užiteční. Činím s nimi nastejno jako píše Drap. … Dlouhonozí pavouci se nazývají sekáči. Netkají pavučinu a hmyz loví útokem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Větší výskyt znamená, že se jim u Vás dobře daří. Boj proti nim je dlouhodobý, urputný a, bohužel, dost marný.
Chce to je likvidovat a neustávat ve svém úsilí a ve snaze se jich zbavit.
Vymetat pečlivě kouty, pod nábytkem, za nábytkem a kdekoliv, kam se jen podíváte.
Nejraději mají prostor, kam se nejde se smetákem nebo s prachovkou dostat. Takových míst je v normálním domku hodně. Taky se dají likvidovat chemicky prostředky na lezoucí hmyz. Jenže v každém případě musíte takového hajzlíka nejdřív najít a dostihnout, teprve potom si můžete udělat „další zářez na pažbu“ a pustit se do dalšího boje.
Nepomáhá je vynášet před dům a být ochránce „ohrožených druhů“. Takový vynešený pavouk je většinou zpátky v domě rychleji, než ten, kdo ho vynesl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Nemilosrdně likvidovat různými spreji,úklidem,pop­ř.desinfekcí.Pa­vouky fakt nesnáším,bojím se jich a mám z nich fobii!A vůbec – všechen hmyz ať si leze venku,ne ke mně do baráku!!!Jinak těmhle říkáme „Johany“:

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Nemáš u domu jehličnany? U těch se jim daří. Také je důležité najít a zlikvidovat jejich hnízdo.
Existuje i odpuzovač – plašič pavouků, který je určen pouze pro použití ve budov. Jeho zvukový signál je velmi slabě slyšitelný, takže ani při použití v domácnosti přístroj nepůsobí rušivě. Co se týče dosahu těchto přístrojů, pak jeden je schopen ochránit jednu menší, nebo středně velikou místnost. Běžně se jedná o plochu kolem 30 m2. Více zde:
http://www.od­puzovace.cz/od­puzovac-pavouku.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

taky je mám doma, nejhorší jsou ty pavučiny od nich a mám na ně tekutý biolit, protože mám z pavouků hrůzu musím je vždy postříkat..
Doplňuji:
jo jo Johana s dlouhejma nohama fůůj !!

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Podpálit dům a odstěhovat se na Grónsko.
naši pavoucí nejsou (až na několik přistěhovalců z jihu co žijí v lukách) jedovatí. Tak proč se bát.
Větší strach je potřeba mít z lidské hlouposti.
Fóbiie se nechá léčit – není to žádný problém se jí zbavit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

zametani v dome nazyvam stezkou odvahy,kdy na me vzdy z poza rohu bafne pavouk.mam toho fakt dost.ty pavuciny me taky pekne stvou,vypada to,jak kdybych neuklizela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Ako prvé používam presvedčovaciu metódu (Zmizni, potvora osemnohá!)
Potom vyhrážky (Zabijem ťa!)

A nakoniec rezignáciu, vysťahovanie sa a emigráciu (pavúkov). Pomáha mi v tom metlička a smeták.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Pavouk se neničí,přináší štěstí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Ahoj, taky jsme s pavouky měli celkem potíže, ale nakonec jsme si v bytě udělali pár opatření dle návodu z https://bydle­niii.cz/media/jak-se-zbavit-pavouku-v-byte a rázem bylo po problému. Doporučuji tedy článek pořádně nastudovat a zkusit některé z triků

před 1053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

jo ještě mi domů lezou ti velcí pavouci chlupatí černí doufám, že jim ten plašič dá co proto !!

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Damianko jupíí hned si ten plašič objednám a spolu s ním i odpuzovač komárů jsi šikulka já to vím :DD

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Ještě nejásej Briketko. Nevíš, co ti nalezlo za nepřispůsobivé mutanty od „sousedů“. Třeba budou odolnější a na „hudbu“ se roztančí 😁
Ale, bez legrace, přeji Ti, ať se potvor zbavíš. 🙂

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

nemám sousedy jako takové byteček mám v nebytovém prostoru na své náklady upravený s verandičkou a malou zahrádku, ale za zdí u lidí co si postavili barák jsou TY jehličnany víš a to je asi ten zakopaný buldog, vylézají tu mravenci a různé potvůrky ze země :)) jinak vážně dík už se těším jak já je nesnáším a nekecám před chvílí jsem jednoho s těch chlupatejch zašlápla bačkorou bylo to ještě mimino 1cm, ale vyrostlo by..

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek