aquabella

Co je to za brouka?

Zdravím. Marně se snažím přijít na to, co za brouka mám ve spíži. Dostal se do všeho – mouky, čočky apod. Dokáže i rychle poskakovat a vypadá to, že se i svléká. Hledám na internetu, ale nedaří se mi ho najít. Nevíte někdo, co je zač? 2× jsem ho i vyfotila. Je asi 3mm malý.
http://imageshac­k.us/photo/my-images/28/9s3f.jpg/
http://imageshac­k.us/photo/my-images/850/9nso­.jpg/

Nejlepší odpověď
www

Otázka je dost nesrozumitelná, tedy alespoň pro mne.

  1. Na fotce je pouze larva, nikoliv brouk
  2. Co skáče, ta larva?
  3. Ve spíži musí být i dospělci, nejen larvy a vypadají jako moli, nebo jsou to broučci?
  4. Fotka je mizerná pro přesnější určení,

já pouze tipuji rušníka skladištního, zmíněný červotoč chlebový (spížní) má totiž larvy bílé, nebo zavíječe moučného (dospělci jsou motýlci-moli).

Další odpovědi
petruse369

Červotoč spížní
(Stegobium paniceum)

Rezavohnědý brouk velikosti 2 – 4 mm s jemně ochlupeným povrchem těla. Hlava otočená pod hruď. Napadá výrobky z mouky, zvláště tvrdé a trvanlivé výrobky, pečivo, těstoviny, kroupy, rýži, ale i poleévkové kostky, drogy, kůže, papír, sušené rostliny, ptačí hnízda atd. Samička klade průměrně 60 vajíček. Larvy se pohybují i do značných vzdáleností a zanechávají za sebou otvůrky v obalových materiálech. V substrátu se larva zakuklí. Dospělý jedinec si prokousává cestu ven, přičemž vytváří typické asi 2 mm velké kruhové otvory. Proniká nejrůznějšími materiály včetně hliníkových folií. Dospělý jedinec nepřijímá potravu. Brouk i larva snáší nízkou vlhkost substrátu.