dencaa123

jak se vyvijela situace v protektoratnim hospodarstvi

Nejlepší odpověď
mosoj

Jako za války !
Doplňuji:
Německo výrobou v obsazených státech financovalo svoji válku, takže paradoxně válku financovali obsazené a zabrané státy. Německo samozřejmě též.
O porovnání pracovního vypětí a kázně raději nemluvit !

Další odpovědi
Drap

Příznivě. Vyrábělo se téměř všude na plno. Válka měla obrovskou spotřebu velkého množství výrobků. Některé firmy si i dosti ekonomicky pomohly. Nezaměstnanost v podstatě neexistovala. Lidé byli nasazování na potřebná pracoviště.

dudu

Drape, nic proti některým Vašim, byť často hodně extremním názorům. Ale tentokrát jste popis na trhu práce za války hodně přehnal. Nezmiňujete komu zisky z výroby byly k užitku a k čemu většina produkce sloužila a jaksi už vůbec nezmiňujete práci a podmínky nuceně nasazených. Jedná se u vás o ztrátu historické paměti, či soudnosti. Ať či onak, s podobnými názory jděte hodně rychlým krokem do háje!!!