sowa

Jak se vypočítá daň z příjmů z pronájmu nemovitosti ?

Pronajímám chalupu za 5000,– měsíčně.Co se dá započítat do nákladů? Mám účty za uhlí,za materiál na opravy,za bojler,za instalatéra,za popelnici …

Nejlepší odpověď
gecco

  1. přiznává se v příloze 2 daňového přiznání z příjmů – http://www.jak­podnikat.cz/da­nove-priznani.php
  2. jako výdaje můžeš uplatnit cokoli, co slouží k udržení nemovitosti a příjmů z pronájmu (úpravy, opravy, topení, vodné, elektrika…)
  1. paušálem ve výši 30 % příjmů (musíš evidovat – doložit, příjmy)
  2. ve skutečné výši (musíš evidovat – doložit, příjmy i výdaje – jako v účetnictví)

😉