TONICK

Jak určit daňově uznatelné náklady (pro výpočet dppo)?

Zdravím,
rád bych se dozvěděl, zda-li existuje nějaký postup na určení daňově uznatelných nákladů?

našel jsem např. tyto prvky a neumím určit, zda-li jsou uznatelné či nikoliv:

  • zaplacená daň z převodu nemovitostí
  • FAP za pronájem místnosti
  • náklady na reprezentaci
  • doplacený doměrek dppo
  • zaplacené pojistné na soc. zabezpečení a zdr. pojištění, sražené ze mzdy zaměstnanci, neodvedené do konce měsíce násl. po uplynutí zdaň. období

Vím, že neuznatelný zvyšuje VH při výpočtu DPPO a naopak, ale nevím jak je určit :/ Díky za pomoc

Odpovědi
autacek

Nejlepší postup bude, obrátit se na odborníka. V obecné rovině se v tom dá zorientovat, ale dle formulaci otázky je zřejmé, že vůbec nevíte, která bije :)