dudu

Jak se vám letos dařilo na zahrádce?

U nás matka přiroda letos docela zazlobila. V době květu přišly dva mrazíky a pokud jde o ovoce, bylo vymalováno. Sklidili jsme jen něco ranných třešní a pár Aniček. Vydařil se však rybíz, angrešt a veškerá zelenina a velmi brambory. Selhal česnek a bídná je také petržel. Jak se zadařilo u Vás?
Doplňuji:
Lokalita severně od Brna.

Nejlepší odpověď
annas

Vzhledem k náporu slimáků a po loňských zkušenostech jsem přestala zeleninu pěstovat. Proto mě nic nepřekvapilo.

Jinak trochu švestek, broskve hnily na stromě, černý rybíz nic moc.

Další odpovědi
anonym

Nám se letos nějak málo urodilo okurek,rajčátek bylo a je dost.Zeleninu už nesázím,petržel se mi nikdy nedařila,celer taktéž,ale ten jsem měla jen kvůli nati.Angrešt byl,rybíz také.Budou ještě fazole.Jahody jsme měly letos bídné.Sokolovsko

www

Kamarádovi, od Brna kousek východně, totéž.

Deli

Máme na severním Plzeňsku RD, zeleninovou zahrádku jak dlaň, jahody pěstuji v květináčích na střeše psí boudy – ale koukněte, zrovna v pátek jsem fotila úrodu:

http://img.na­dapenny.com/t20/112­26/nadap082432879­930237.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/112­26/nadap082434656­671237.jpg

Jarní mrazíky nás taky zasáhly a dnes jsem objevila na jednom z rajčat plíseň. Není to letos na rostlinky zrovna ideální…

Theresa13

mě se na zahradce urodilo par okurek a nejaka ta mrkev.nejvice sme meli rajcat

GM

Letos se nám všechno vydařilo. Jahody jsme sbírali po prádelních koších a rozdávali sousedům. Okurky hadovky ve skleníku dlouhé jak ruka lezly okýnkama ven a visely i na střeše, nakladačky a salátovky na záhoně později v normě. Rybíz krásný a bohatá úroda, letních jablek je hodně, podzimních bude taky dost, budeme dělat mošt. Na rajčatech ve skleníku visí obrovské hrozny plodů, vařím kečup a protlak, když se mi nechce vařit,tak je rozdám. Česnek byl krásný, bez plísně, velké palice. Jablek podzimních bude taky hodně, červená řepa je pěkná, celer taky, brambory jsou už teď veliké, je jich hodně a ještě rostou, vybírat budeme na Václava. Letošní rok předčil očekávání. Na slimáky jsem vyzrála tak, že jsem jim mezi jahody nasypala granule, našla jsem jen asi 5 jahod ožraných. Taky jsme je měli v bramborách a na mezi, tak jsme tam pustili kačeny. Švestek je letos méně, zato 3 stromy červených rynglí jsou obsypané.Taky bude dost hrušek, ale jen těch co se musí rychle sníst nebo hodit do škopku.Tak je letos u nás na Vysočině. Dodatek: neměli jsme višně ani třešně skoro žádné.