nonamedodame

Jak se udržet alespoň chvíli zdravý?

Zdravím, mám problém s tím, že jsem neustále nemocný. Nejedná se o vážné nemoci. Jedná se zpravidla o nachlazení, slabou chřipku, bolest v krku, teplotu, bolest svalů a kloubů a podobně. Jsou to stále stejné nemoci, které se neustále opakují, přibližně každé dva týdny. Letos už po třinácté. Jím zdravě a pravidelně – včetně zeleniny, ovoce, a všeho co k tomu patří, aktivně několikrát týdně sportuji, používám doplňky stravy – bylinné čaje proti nachlazení, multivitamín reflex nutrilon nextgen pro, piju na doporučení hodně tekutin, spím dostatečně (8.5 hodin denně), ale za žádnou cenu se nedokážu udržet zdravý. V případě že jsem zdravý a cítím se dobře, tak mi tento stav vydrží opravdu jen několik dní. Stačí pustit klimatizace v autě, změna počasí z teplé na studenou (jako tomu bylo teď) a mám prakticky jistotu, že budu zase týden ležet doma s teplotou a bolestí v krku. Já už jsem opravdu bezbranný a nevím jak se tomu bránit. Na zítra jsem objednaný k obvodní lékařce, ale nějak vůbec nevím co po ní mám chtít. Mám ji říct, že jsem velmi často nachlazený? Jinde mi lidé radili, že mám chtít objednat na imunologii, nechat si udělat krevní obraz a tak. Ten jsem si ale už nedávno dělal, a žádné problémy jsem nenašel. jen jsem tam jel autobusem který měl zapnutou klimatizaci, a druhý den jsem zase lehl. ještě bych měl dodat, že se snažím sportovat trochu víc. Běhám i závody, ale ani za boha se mi na ně nedaří natrénovat, jelikož jsem více dnů nemocný než zdravý.

Odpovědi
Kelt

Tak jsem před mnoha lety viděl seriál o L. Pasteurovi. Byla tam scéna, kdy jeho spolupracovníci byli pozváni na zámek a jedna urozená paní se ptala jeho nebo jeho kolegy, proč si každé ovoce umývá ve vodě. On jí na to řekl, že je na tom spousta bacilů a tím mytím se odstraní. Ta paní se zeptala, zda by nebylo dobré dávat všechny potraviny před konzumací omýt, že by pak člověk žil déle a byl zdravější. A on jí řekl, že dělali pokus s jedním kuřetem, kterému omývali zrní a vše. A výsledek – to kuře žilo kratší dobu než obyčejná kuřata, která jedla normálně. Takže by ses měl zamyslet nad tím, co jíš, kolik měříš a vážíš. Taky záleží na tom, jak se oblékáš a jak trénuješ. A je docela možné, že máš vsugerované to, že když na tebe foukne, tak se sesypeš. Možná hodně trénuješ, ale málo odpočíváš po tréninku. Zkus si dát chleba se sádlem, uzeniny, nějakou slivovici a vysaď to, co užíváš. Ale s mírou. Je to na tobě. No a taky záleží, jaké závody běháš, s jakými výsledky a jak trénuješ.

Reezo

To je docela pešek. Já jsem už tak 10 let neměl zvýšenou teplotu.
Ono se zdravý neudržíte pokud třeba máte poškozený mikrobiom v těle nebo když je člověk posedlý čistotou, který se přehnaně často myje a dezinfikuje si ruce každou chvíli.
Může jít i o vrozenou vadu imunitního systému nebo nějakou jinou nemoc.
Těch možností je spoustu. Třeba by vám byl schopný odpovědět váš lékař, když provede imunologické testy.
Po lékařce bych chtěl, aby provedli nějaké testy na obranyschopnost.

Alesh

S tímhle ti téměř jistě doktoři nepomůžou. Hlavně bacha na nějaké bezmyšlenkovité braní léků a nedejbože antibiotik. Ne tvém místě bych vyzkoušel otužování. Pomalu začíná sezóna (začíná se po létě ve vodě o teplotě nad 10 °C a chce chodit aspoň 2× týdně). Nevím odkud jsi, ale mohl by ti pomoci i tento pán: https://prirodni-cisteni.estran­ky.cz/ (mně osobně hodně pomohl, byliny jsou super věc, ale musíš vědět, co a jak, ne to chlastat nahodile, navíc ve formě nějakých průmyslových pytlíků). Jinak je nutné kvalitně odpočívat, určitě není dobré sportovat, pokud nejsi v pohodě. A hodně to máš daný i hlavou, tedy psychikou, pokud si myslíš, že z klimatizace onemocníš, tak už to, že si to připouštíš, je minimálně půl cesty k tomu, že se to opravdu stane.
V tvým případě bych hodně sázel na to otužování, fakt to funguje a na takovéhle problémy většinou velmi dobře.

Michálek1245

Za mě je to kombinace pohybu, kvalitního jídla a když je to potřeba, tak prostě i nějaké suplementování těla vitamíny. Ale jako nebudeme zase bláznit. Třeba pro děti mám liposomální multivitamín pro děti, který užívají více méně celoročně. A snažím se teda kupovat fakt prověřené produkty. Ne žádné sladké bonbony, které sice chutnají, ale nefungují.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.