misadole

Jak se tvoří bílé čáry za letadlem?

Nejlepší odpověď
Terryle

Odtokový plyny z trysek motorů jsou žhavý, ale v letovejch hladinách kolem 10 km je asi –50 stupňů. Takže se ty horký plyny prudce ochladí a zkondenzujou.

Další odpovědi
rtepp

Kondenzace spalin z motorů v zimě.

dědapetr

Jednoduše řečeno: Když je nahoře ve výšce o hodně nižší teplot než-li vychází z motoru letadla tak za ním zůsává bílá čára

quentos

otázka už tu padla, více odpovědí viz zde:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-jsou-za-letadly-dlouhe-bile-cary-na-obloze