Petrian

Jak se správně nanáší make-up?

Jsem sice chlap ale proč by i muž nemohl tyto přípravky používat aby zakryl některe nedostatky pleti nebo drobné jizvyčky z holení.

Nejlepší odpověď
bubukaa

kápne se TROCHA na vrch ruky (seshora ne do dlaně) a potom se roztírá od středu do krajů – potom se zkontroluje jestli někde není od makeupu čára která by končila – pěkně rozetřít aby to nevypadalo jako maska

Další odpovědi
Sůwa

Před aplikováním make-upu použij denní krém podle typu pleti, jinak to bude vypadat jako divadelní „tělka“. Já se to na stará kolena taky teprve učím, tohle mi poradili v obchodě. Samozřejmě je v tom chlap, ale nejspíš si toho ještě nevšiml, protože mu bude za týden 8 měsíců 🙂

Damiana

Základem je vybrat si správnou konzistenci a odstín (ten vybírej vždy na denním světle). Pokud ti jde o lokální zamaskování nějakého problému, mohl by ti stačit korektor. Prodává se v tyčince – jako rtěnka (má silné krycí schopnosti), v tubě nebo v aplikátoru se štětečkem či v paletce (zelený – zarudnutí, žlutý – modřiny, kruhy pod očima, růžový – rozjasnění, tělový). Poťupej ním postižené místo a rozetři doztracena. Můžeš lehce zapudrovat transparentním pudrem. Nebo ho nanášej navlhčenou houbičkou, voda make- up více zafixuje. Skvělé výrobky má Artcedo, Dermacol, Max Factor, La-Roche-Posay, Coverderm. Seženeš je zejména v lékárnách, první tři v drogeriích. Jsou určeny hlavně pro ty, kteří potřebují zakrýt nějaké výrazné kožní defekty – oheň, jizvy po popáleninách či úrazech, kruhy pod očima, pihy a mateřská znaménka, ale i drobnosti, které překáží v běžném životě.
Co se klasického make-upu týká, je ho dost druhů a společnosti chrlí na trh každý týden nějakou novinku – rozjasňující, vypínací, hypoalergenní, pudrové, pěnové, saténové, tónovací… Doporučovala bych ti zejména tónovací make-up, pokud ti jde jen o vylepšení pleti. Je to vlastně denní krém s trochou make-upu. Pokožku barevně srovná, ale není vidět nános – zejména u muže by to byla rána, když ani u některých žen to není nic okouzlujícího…
Nanáší se po umytí a osušení pleti místo krému. Dá se i vyrobit – trocha pleťového mléka (skvělá je Nivea) a vybraný make-up. Podle přidaného množství sám určíš barevnou intenzitu.
Nebo vyzkoušej krém s příměsí samoopalovacího přípravku, pokud chceš jen vypadat „zdravěji“.