Jak se rozvést?

Chtěla bych se zeptat jak postupovat když se chci rozvést.S manželem jsme se dohodli a děti nemáme.Jak dlouho ten rozvod trvá.Děkuji za odpověd

Odpovědi
bond73

Rozvod dohodou – nejideálnější řešení
Manželé totiž mohou využít možnosti rozvodu dohodou. Rozvod dohodou je institut, který maximálním možným způsobem zjednodušuje rozvodové řízení a vychází především z tohody mezi manželi.
Nejdůležitějšími náležitostmi pro rozvod dohodou jsou:

  1. Dohoda a podpisy obou manželů pod nárvhem
  2. Manželství muselo trvat déle než jeden rok
  3. Manželé spolu po dobu více než 6 měsíc nežijí
  4. Musí proběhnout i dohoda ohledně rozdělení společného jmění.
  5. Uhrazení soudního poplatku ve výši 1000,–Kc.

Nezapomente v teto dohode uvest,ze manzelstvi je bezdetne. Toto rozvodove rizeni dohodou trva pouze nekolik tydnu,je to velice jednoduche a cekaci doba je velmi kratka.

Michal

Nemáte-li děti tak Vás rozvedou na „počkání“.
Nezapomeňte si dohodnout majetkové poměry tak, jak to píše kolega Bond 73.

anonym

My děti neměli,dohodli jsme se.....vyřízeno do
hodiny.

Jakub Tlapal

Nejlepší je se na všem předem domluvit. Je to rychlejší, levnější a míň bolestiví. Jak se tahá „špína“ a staré křivdy, tak je to jen zbytečně zdlouhavý a konec je stejně stejný. Já jsem se chtěl domluvit, ale na domluvu musí být dva, takže mi nezbylo nic jiného, než si najít právníka tady a řešit všechno přes něj. Naštěstí je rozvod za mnou a už nikdy víc se nebudu ženit, protože znovu todle celý absolvovat fakt nechci.