Může nás soud rozvést bez přítomnosti manžela-žalovaného?

Manžel je t.č. dlouhodobě služebně v zahraničí a soud stanovil termín stání na datum, kdy on přítomný v ČR nebude, i když jsem žádala termín, kdy bude v ČR krátkodobě přítomný. Je podaná žádost o rozvod se zletilými dětmi, kde všechno proběhne dohodou. Děkuji za Vaší odpověď.

Odpovědi
standa

Teoreticky by se tak mohlo stát…

Pokud bude mít soud k dispozici nezpochybnitelné dohody (projev vůle manžela se rozvést, vypořádání majetku ap.) podepsané před notářem, tak by to mohlo vyjít.

Ale obávám se, že díky manželově nepřítomnosti v ČR nebudete mít potřebné doklady…