Anka1597

Jak se pozná, že má člověk herectví v krvi?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Ptala jsem se na to spřáteleného herce a odpověděl mi, že když se měl rozhodovat o povolání, tak ho vlastně nic moc nezajímalo, ale rád recitoval a nestyděl se před veřejností. To je asi základ – dobrá paměť, trochu toho exhibicionizmu a samozřejmě talent, ten snad v sobě člověk cítí. Je ale hodně povolaných a jen málo vyvolených. Úspěšní herci mají i slušné příjmy, ale většina ostatních, závislých na platu v divadle, na tom zas moc dobře není.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Hlavně geny :) Já bych se ráda pohybovala ráda někde s fajn partou, nechtěla bych bejt někde extra známá, jen mám moc ráda zasloužený potlesk. Chodím do dramaťáku už 11 let, původní soubor se bohužel už rozpadl a je to jakoby se mi odlomil i kousek srdce, znamenalo to pro mě hodně… Proto nechápu lidi, kteří si myslej, že se dostanou na DAMU, hrnou se tam, vyletí jim támhle pět stovek a když už se tam dostanou, tak je to akorát utrpení, protože tam vládne šílená závist. A kolikrát když vidím ty vystudované herce, tak mluvěj jak debilové a jsou absolutně nepřirozený. Mamka nemá nic vystudovaného, jen 2 lidové konzervatoře, jezdila se svou partou a učí mě i další děti a puberťáky :) To, co dělá, dělá dobře, protože tomu zkrátka rozumí a nepotřebuje k tomu kdovíkolik titulů a škol…

led

Nestačí len herectvo v krvi, najdôležitejšie mať výdrž.
Hrať, predvádzať sa dokáže každý – veď akákoľvek priama osobná komunikácia je vlastne okrem samotnej reči aj mimická (pohyb tváre), hudobná (zmena výšky hlasu), tanečná (gestikúlácia rukami, pohyb hlavy, tela, nôh).
Je to určitá snaha zviditeľniť, zvýrazniť sa – exhibicionizmus, k tomu schopnosť improvizovať, pamäť, správnu artikuláciu si možno natrénovať a čo hlavné takýto človek potrebuje divákov, poslucháčov.
O príjmoch hercov – radšej nehovoriť, je stále akýsi zaškatulkovaný pohľad na kategóriu, ktorý nezohľadňuje skutočnú umeleckú náročnosť daného odboru.
herca – operný, muzikálny, operetný, činoherný, bábkoherec,
tanečník – tiež niekoľko typov
Tak sa stane, že vynikajúci herec „nižšej kategórie“ berie na výplatu menej než zborový herec – spevák s občasnými ´štekmi´ ale „vyššej kategórie“.
Je to asi ako upratovačka v okresnej nemocnici a ´kozmetička podlahových krytín´kdesi v Banke – obidve pracujú rovnakú prácu rovnako náročne.

pizlicka

ze mu vsichni vsechno veri,berou ho vazne a on ma z toho p…