Bronzový

Jak se potápět ve vodě, abych necítil tlak v uších a na spánky?

Nechápu, jak se borci můžou bez přístroje potopit do hloubky 100m pod hladinu. Já se potopím do 4m a dál už je pro mě tlak na spánky a uši nesnesitelný. Pokoušel jsem ho vyrovnávat, ale nešlo to. Je třeba použít nějakou pomůcku na vyrovnávání? Třeba kolík na nos? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Měl jsem a mám stejný problém s pícháním v uších. Bylo mně vysvětleno, že u někoho se s tím nedá nic dělat :-( Takže 4m a konec.
Zkušenost

Další odpovědi:

Zlatý

Říká se, že pomáhá sestupovat pomalu a když začne tlak na uši sílit, ucpat si pod vodou nos a hodně do něj fouknout, až lupne v uších. Tím by se měl tlak vyrovnat. Nebo zkusit špunty do uší... A samozřejmě mít před potápěním průchodnej nos - třeba si ho i prokapat kapkama.
Někomu to ale nepomůže - záleží na průchodnost eustachovek a to je vrozený. Trošku se tomu dá pomoct jejich napařením - vzít hrnky, na dno dát papírový kapesníky, namočit je horkou vodou a přitisknout na několik minut na uši. Ale 100% to nepomůže. Kdesi jsem četla, že cca 5% lidí se nikdy potápět nemůže - prostě to jejich uši nezvládají. Stejnej problém bývá např. v letadle - tam se mi osvědčily právě ty hrnky s kapesníkama s horkou vodou na dně.

Zlatý

Potápění nenávidím, tak něco tady :
http://freediving.nikee.net/…

Ještě jedna rada od zkušeného :
http://www.jarduvsvet.cz/…

Zlatý

Špunty do uší NEJSOU dobrý nápad.

Zacpat nos a pokusit se jako vechnout nosem ANO, ale POMALU a začít s tím už metr pod hladinou.

Vyšetření lékařem ORL, silně doporučuji.

Zlatý

Tak ako tu píšu,
pred potopením najprv vyrovnať vnútorný tlak (popis Terryle). Zapchať nos (najlepšie svorkou), uši nechať voľné, ale hlavne pomaly sa ponárať.
Rýchle potopenie môže spôsobiť prasknutie ušného bubienka. -to si nemusíte hneď uvedomiť, ale neskôr o niekoľko rokov zjazvený ušný bubienok sa môže pripomenúť frekvenčnou nedoslýchavosťou, tinitom (hučanie v ušiach)-/vlastná skúsenosť, prejavila sa o 20 rokov/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.