Jak se pořádně zahřát v lyžácích ?

Dobrý den. Jsme na horách a já po prvním dnu stráveném na sjezdovce jsem měla uplně promrzlé nohy. U lyžáků by neměl být problém, je to velice kvalitní značka..
Ponožky mám termo, a v lyžacích mám trochu uvloněné místo, aby mohla pořádně proudit krev.
Prosím o radu "na zahřátí" .
Děkuju

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Kvalita značky s tím nemá co dělat. Všechny běžně dostupné značky jsou víceméně kvalitní. Pokud máte v lyžácích moc místa "aby mohla krev proudit", zase si o to hůř zalyžujete, protože se síla z nohy nedostatečně přenáší na lyži. Navíc pak máte tendenci botu víc utahovat, abyste z ní nevypadla. Méně je někdy více (v tomto případě mnohem více). Bota samozřejmě nesmí škrtit, zejména v komínu. Výběr správné velikosti boty je na delší povídání, ale podle Vašeho popisu se mi zdá, že jste vybrala spíš špatně.
Lyžáky můžete na lanovce povolit a před sjezdem zase utáhnout. Někomu ale bude prostě zima vždycky. Pokud máte kvalitní ponožky a správnou velikost bot, moc s tím nenaděláte. Jedině si můžete pořídit elektricky vyhřívané vložky nebo ohřívací náplasti, které si nalepíte na nohy. Po styku s kyslíkem hřejí (takže v botách jen tak lehce, venku pak i pálí).

Další odpovědi:

Zlatý

Někomu pomáhá dát si panáka

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.