Dr. Darko

Jak se nejlépe zbavit krtka?

Odpovědi
Gus_Fring

Nejlépe ho vykouřit ven. Jenže to je proti zákonu. Takže zkus třeba takové ty tyčky, co každou minutu vydají zvuk. Minimálně ti z toho ten krtek zešílí.

orwell

Legálně nelze, ale jinak lze. S dýmovnicemi současné výroby, které na pár minut trochu zasmrdí, nic nedokážeš. Maximálně ho na pár dní trochu utlumíš. Z kraválu si moc nedělá a různé elektronické plašiče jsou rovněž neúčinné – mám vyzkoušeno. Do pastí se dá polapit zcela výjimečně. Jediné, co mohu doporučit, je šikovně ho vykopnout, když ryje (kopnout musíš za něj a zabránit mu v ústupu), nebo se pokusit ho vyplavit vodou (máš-li vlastní studnu a čerpadlo s hadicí), polapit ho do kýble a dál už je to na tobě. Ještě bacha, ta potvora běhá poměrně rychle a umí se fofrem „zašít“, má-li k tomu příležitost.
Anebo můžeš čekat až sám odtáhne, nebo chcípne. Ale to se načekáš…

Ametyst

To je otazka za 100 bodů. Od krtka máme pokoj jen od jara do podzimu, kdy sekáme trávu robustní sekackou. Jak zahradu zazimujeme, je plna krtčích hromadek. Sousedi používají tyčky s ošklivou plastovou láhví na vrchu. Ve větru se láhev točí na tyčce a dělá rámus. Krtek se odstěhoval od sousedů k nám.:-)) Měla bych sehnat nějakou pohlednou plastovou láhev, což je samo o sobě protimluv.

tatanka

I ve špionážních příbězích se krtka zbavují velmi těžko.

Mc Merkurion

… prodat zahrádku … nadobro nelze, je věrnej, neustále se vrací …

Hufnágl

Kde není žalobce – není soudce. Prdni do děr rachejtli, zapal, přikryj díru lopatou… a BUM!

Edison

Zde videonávod: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6kGIZ9EI­CYQ

Meggie2

Dělat soustavný rámus nějakým předmětem. Dá se na to samozřejmě koupit speciální pomůcky. Kdo je trpělivý tak prostě čekat s řýčem a jak tu bylo řečeno, snažit se kopnout za něj, aby nemohl utéct.