Pokročilý

Jak se naučit sama doma hrát na kytaru?

Mám doma kytaru, ale potřebuji se na ni naučit hrát a hlavně pochopit noty. Do žádného kroužku chodit nemůžu, protože mi na to nezbývá čas, takže bych cvičila alespoň doma. Nemá s tím žádné zkušenosti? Chci se naučit hrát ty české odrhovačky. Předem děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mohu doporučit sešity - autor Petr Jánský - Trampská kytara. První sešit je pro začátečníky, druhý je učebnice vybrnkávání. Je tu uveden web:
http://www.konvoj.cz , nebo www.music-cheb.cz

Další odpovědi:

Chodila jsem kdysi do LŠU na kytaru. Naučila jsem se hrát podle not, takže došlo k situaci, kdy jsem uměla vybrnkat melodii stejnou, jako byl zpěv a každý, kdo se naučil čtyři-pět akordů se uměl při zpěvu doprovázet, což já neuměla. Vykašli se na noty, nauč se hrát v akordech a doprovázet se v těch "odrhovačkách".

Zlatý

výuková DVD, knihy akordů, je toho plné knihkupectví,

Zlatý

Do "lidušky" jsem na kytaru chodil také. Proto si trošku nedovolím souhlasit s odpovědí od >Bohemica<. Když znáš noty, odvodit si akordy z notového zápisu a naopak není problém. Jde to i naopak. Když je neznáš, akordy se sice naučíš a pro hraní, jak píšeš odrhovaček, to stačí, ale zůstáváš pouze "pasivním" hráčem. Když se Ti náhodou dostane do ruky notový zápis, včetně akordů, s neznámou písní, stejně si ji nezazpíváš. Melodie Ti zůstane skryta v podobě "kuliček a bičíků". Proto doporučuji, uč se obojí. S pomocí počítačových prográmků to jde i doma. Když vydržíš, budeš překvapená. Jenom by možná nebylo na škodu navštívit hudebku a nechat si zjistit jak jsi na tom se sluchem a jak zvládáš rytmus.
Doplňuji:
samozřejmě tam má být, ................dovolím si nesouhlasit............

Zlatý

Na české odrhovačky není pochopení not nejdůležitější. Sežeň si texty opatřené akordovými značkami a postupně se uč akordy. Na téměř všechny odrhovačky stačí naučit se durové, mollové a sedmičkové akordy.

Diskuze k otázce

marie2

Já jsem se naučila hrát tady z tohoto, je tam i jak se má kytara vybírat:http://www.noty-video.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 584
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 429
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.