Zuzik

Jak se naučit sama doma hrát na kytaru?

Mám doma kytaru, ale potřebuji se na ni naučit hrát a hlavně pochopit noty. Do žádného kroužku chodit nemůžu, protože mi na to nezbývá čas, takže bych cvičila alespoň doma. Nemá s tím žádné zkušenosti? Chci se naučit hrát ty české odrhovačky. Předem děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Sůwa

Mohu doporučit sešity – autor Petr Jánský – Trampská kytara. První sešit je pro začátečníky, druhý je učebnice vybrnkávání. Je tu uveden web:
http://www.kon­voj.cz , nebo www.music-cheb.cz

Další odpovědi
anonym

Chodila jsem kdysi do LŠU na kytaru. Naučila jsem se hrát podle not, takže došlo k situaci, kdy jsem uměla vybrnkat melodii stejnou, jako byl zpěv a každý, kdo se naučil čtyři-pět akordů se uměl při zpěvu doprovázet, což já neuměla. Vykašli se na noty, nauč se hrát v akordech a doprovázet se v těch „odrhovačkách“.

tom004

Do „lidušky“ jsem na kytaru chodil také. Proto si trošku nedovolím souhlasit s odpovědí od >Bohemica<. Když znáš noty, odvodit si akordy z notového zápisu a naopak není problém. Jde to i naopak. Když je neznáš, akordy se sice naučíš a pro hraní, jak píšeš odrhovaček, to stačí, ale zůstáváš pouze „pasivním“ hráčem. Když se Ti náhodou dostane do ruky notový zápis, včetně akordů, s neznámou písní, stejně si ji nezazpíváš. Melodie Ti zůstane skryta v podobě „kuliček a bičíků“. Proto doporučuji, uč se obojí. S pomocí počítačových prográmků to jde i doma. Když vydržíš, budeš překvapená. Jenom by možná nebylo na škodu navštívit hudebku a nechat si zjistit jak jsi na tom se sluchem a jak zvládáš rytmus.
Doplňuji:
samozřejmě tam má být, .............­...dovolím si nesouhlasit..­..........

Michal Kole

výuková DVD, knihy akordů, je toho plné knihkupectví,

Hlada

Na české odrhovačky není pochopení not nejdůležitější. Sežeň si texty opatřené akordovými značkami a postupně se uč akordy. Na téměř všechny odrhovačky stačí naučit se durové, mollové a sedmičkové akordy.

marie2

Já jsem se naučila hrát tady z tohoto, je tam i jak se má kytara vybírat:http://www.noty-video.cz/akusticka-kytara-DVD/Novinky/Skola-hry-na-kytaru-DVD