SomeSam

Jak obtížné je naučit se hrát na basovou kytaru?

Rád bych se zeptal, jako moc je obtížné naučit se hrát na basovou kytaru? Jaký rozdíl v obtížnosti je mezi normální a basovou kytarou? Je lepší se nejdříve naučit na normální kytaru? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Hlada

Z mého amatérského pohledu je basovka těžší. Chce to větší cit pro harmonii a rytmus nebo dobrou znalost not.

Punk Kitty

Předtím než jsem začala na basovku jsem hrála 4 nebo 3 roky na kytaru, pak jsem měla trochu problém se zbavit toho ,kytarového držení'. Všichni basisti co znám taky hráli nejdřív na kytaru, ale nemyslím si že to má nějaký velký vliv na lepší zvládnutí basy. Obtížnost si musíte posoudit sám, jestli vám připadá lepší jen ,mačkat struny' nebo se učit akordy.

michaljenej

Čau. Máte někdo basovou kytaru https://yeselek­tro.cz/elektric­ke-baskytary/73574-basova-kytara-chord-ccb90-sunburst-4-struny.html ? Syn ji chce, ale nevím, jestli koupit tuto a nebo investovat do dražší? Co myslíte?