VIKTORIÁ

Jak se naučit lépe anglicky?

Anglicky se učím už devět let a přesto mám pocit, že umím říct jen ty nejzákladnější věty! Mám hodiny s rodilým mluvčím (jemu docela rozumím), snažím se dívat na anglická videa, filmy a překládat písničky. V poslední době se opravdu snažím! A přesto ve výsledku, když ke mně někdo cizí přijde a ptá se anglicky, tak mu nerozumím a když ano, tak mám problém s tím mu odpovědět.NEvím, jaký čas mám použít nebo neznám slovíčka. Byla bych moc vděčná za jakoukoliv radu nebo pomoc 🙂 !

Nejlepší odpověď
klumprt

Úplně nejlepší je jet na pár měsíců do nějaké English speaking country třeba pracovat. Což ovšem každý nemůže.
Pak je dobré sledovat filmy v anglickém znění s anglickými (!) titulky. Např. na DVD, nebo si je stáhnout.
A konverzovat při jakékoli příležitosti. Oni ti budou rozumět i když budeš používat tři základní časy. Nebát se. Kecat, kecat a nějak se z každé situace vykecat.
Na slovní zásobu bývaly skvělé počítačové hry, třeba stará dobrá Civilizace. Spousta textu a člověk musel pochopit oč jde. Dneska jsou asi ale už všecky takové hry s češtinou, nic nebrání je přepnout do angličtiny.
No a třeba hledáš-li něco na wikipedii, zkus si to pak přepnout do angličtiny a přečíst znovu. Obvykle je tam toho i víc, než v češtině.
Nebo po přečtení zpráv ze světa v češtině, najít si články na nějakém zahraničním serveru.

ivzez

Škoda, že jsi otázku tak rychle uzavřela nominací,
mohla ses dočkat více odpovědí.

I při učení cizímu jazyku hodně pomáhá četba a poslech.

Zkus si přečíst třeba Harryho Pottera, Pána prstenů
nebo jinou oblíbenou knihu v originálu.

K poslechu doporučím zpočátku rozhlasové zprávy (moderátoři mívají na rozdíl od filmů dobrou výslovnost), u nichž tě nebude rozptylovat obraz (lépe se soustředíš na mluvené slovo).

Četbou a poslechem „načteš“ a „naposloucháš“ i to, jaký čas se kde (v jaké souvislosti) používá.

Džanička

Můžeš se přiučit i zde www.interpals.net seznámíš se tam se spoustou lidí, piš si s nimi, oni budou učit tebe, a ty budeš učit je Česky.. Je to super, já jsem chodila na angličtinu jeden jediný rok na kurz a nikdy jsem angličtinu ve škole neměla a domluvím se tam s každým rodilým mluvčím v anglickém jazyce.. Pokud mluvíš s jedním rodilým mluvčím, tak problém je v tom, že mu rozumíš protože znáš jeho přízvuk, víš jak mluví.. Musíš prostě mluvit s více lidmi, více rodilými mluvčími.. Na těchto stránkách najdeš plno lidí se kterými mluvíš po Skype, pokud si nerozumíte, vždycky je možnost si při tom psát, pokud neumíš správně výslovnost.. To ti napodobí to, jako by jsi byla v cizině za prací.. Opravdu to funguje..