Jak se léčí u lidí kleptomanie představující chorobné a nezadržitelné touhy po odcizování zbytečných/ne­potřebných vě­ci?

Je to choroba fyzická nebo psychická? Léčí jí kdo? Pcholog nebo psychyatr nebo někdo jiný? Jaká je úspěšnost léčbou a jak standartně probýhá? Většina lidí se z toho úspěšně dostane? Bez pomoci druhých je asi malá šance předpokládám. Je nějaká známá osobnost kleptoman?

Odpovědi
Kepler

Je to psychická porucha. Pro léčbu je doporučována kognitivně behaviorální terapie, jako podpůrná léčba se někdy indikují psychofarmaka. Já osobně bych kleptomanovi nastražil ampuli s dimethylmer­kaptanem. Ohavnější smrad jsem ještě nezažil (po rozbití).