Bortolo

Jak se jmenuje pochmurná báseň, jejíž obsahem je příběh o potápějící se lodi, symbolizující lidské zoufalství?

Tuším, že autor je francouzské národnosti. Hledal jsem přes vyhledávač, ale výsledky byly často zcela mimo mísu. Báseň je smutná, vyjadřující autorovy hluboké pocity samoty, prázdnoty a zklamání. Loď se ve verších pomalu překlápí ze strany na stranu, nabírá vodu, až se pozvolna potápí do hlubin moře. Snad si to ještě pamatuji, můj tip je, že autor básně bude ze skupiny prokletých básníků, protože by tomu styl díla odpovídal, ale snažně prosím o radu. Děkuji.

Odpovědi
tituly

Něco od Baudelaira? Ten psal dost o moři i lodích. Zkus prolistovat Květy zla.

Možná Rimbaud, Opilý koráb?

Ve vyhledávači mi to stále nachází Doru Shorter a její báseň o potápějící lodi. Ale to ani nebylo přeloženo do češtiny.

Victor Hugo napsal nějakou takovou báseň. To byla některá v Širé moře, širé nebe. Ten ani náhodou nepatří mezi prokleté básníky (je daleko lepší).

Andrílek

Dobrý den,
s největší pravděpodobností se jedná o báseň Opilý koráb (Opilá loď) od francouzského prokletého básníka Artura Rimbauda.

Bortolo

tituly: Patrně se jedná o Vámi zmíněného Rimbauda, děkuji za odpověď.

tituly

Není zač.