annas

Jak se jmenuje český židovský spisovatel a publicista světového významu,autor celé řady děl s tématikou holocaustu?

Přežil koncentrační tábory,ale dnes nad ránem prohrál boj s rakovinou…

Znáte některá jeho díla,třeba i zfilmovaná?

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.Body došly,dodám zítra.

Nejlepší odpověď
BEAES

Arnošt Lustig je prozaik, autor próz s židovskou tematikou, scénárista. Pochází z rodiny malého obchodníka.

Arnošt Lustig byl roku 1941 z rasových důvodů vyloučen ze školy a o rok později poslán do Terezína. Prošel koncentračními tábory Osvětim a Buchenwald. V březnu 1945 uprchl z pochodu smrti a až do osvobození se skrýval.

Od podzimu roku 1945 studoval Lustig na VŠPS. Přispíval do různých periodik. Jako zpravodaj Lidových novin byl roku 1948 vyslán do Izraele v izraelsko-arabské válce.

Lustig byl redaktorem Čs. rozhlasu, vedoucím kulturní rubriky týdeníku Mladý svět, pracoval jako scénárista Čs. filmu.

Po srpnu 1968 odešel Lustig do Jugoslávie a v roce 1970 se usadil v USA. Zde mimo jiné přednášel filma literaturu na American University Washington, D.C.

Z díla:

Lustigovo literární dílo je poznamenáno tragickým osudem Židů a holocaustem i vlastními zážitky z koncentračních táborů.

Povídkové soubory:

Noc a naděje – 1957

Démanty noci – 1958

Ulice ztracených bratří – 1959

Hořká vůně mandlí – 1968, soubor čtyř povídek, jejichž tematikou jsou koncentrační tábory, válka a její následky

Další odpovědi
panenka

Arnošt Lustig (21. prosince 1926, Praha – 26. února 2011, Praha byl český židovský spisovatel a publicista světového významu, autor celé řady děl s tématem holocaustu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ar­no%C5%A1t_Lus­tig

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktery-dnesni-cesky-jubilant-zidovsky-spisovatel-psal-o-vlastnich-zazitcich-z-koncentracniho-tabora

Děda Louda

Dnes, bohužel, zesnulý Arnošt Lustig.

panenka

To nevadí důležité je že vám moje odpověd pomohla

Kerberus

Panenko, nemám body. Dodám zítra.

Kerberus

Jarni,je pravda, že otázka je podobná,nedpodívala jsem se,ale spisovatel dnes zemřel.Proto vzpomínka na něj.

anonym

Ano,vím,dávají dnes jeho 13 komnatu.

vagra

Škoda,byl velice dobrý vypravěč.