Dismas

Jak se fotografuje nádraží?

Nejlepší odpověď
klumprt

Pokud si pamatuju, tak nádraží se fotografuje velice dobře, protože se nehejbe a nemusí se mu říkat, aby se tvářilo přívětivě.

Další odpovědi
Drap

Přečti si Švejka.

marci1

Nevím co myslíš tím jak,ale odpovím na to v jakých prostorech nádraží se smí a nesmí fotogragovat.
"O vysvětlení problematiky fotografování v prostorách a objektech ČD, a. s., po rozdělení státní organizace České dráhy jsme požádali ředitele odboru obrany a ochrany GŘ ČD, a. s., Ing. Jiřího Fialu, který nám zaslal následující odpověď:

Předpis ČD 02 „Přepis pro vydávání služebních průkazů a povolení do prostor Českých drah, státní organizace, veřejnosti nepřístupných”, byl v plném rozsahu převzat oběma nástupnickými organizacemi ČD, a. s., a SŽDC, s. o.

Předpis byl novelizován v souvislosti s novelou zákona č. 266/1994 Sb. o dráhách (zákonem č. 23/ 2000 Sb.), která taxativně v § 4 a odstavci 2 stanovila místa veřejnosti přístupná, všechna ostatní místa v tomto ustanovení nevyjmenovaná jsou veřejnosti nepřístupná. Místa veřejnosti nepřístupná není provozovatel dráhy povinen podle této novely označit.

V místech veřejnosti přístupných, např. v prostorách určených pro veřejnost, na nástupištích, přístupových cestách k nim, veřejně přístupných, účelových komunikacích v obvodu dráhy, na volných plochách vzdálených nejméně 2,5 m od osy krajní koleje dráhy, lze fotografovat a filmovat bez omezení.

V místech veřejnosti nepřístupných lze fotografovat a filmovat za předpokladu, že osoba má platné povolení ke vstupu do prostor veřejnosti nepřístupných, vydané provozovatelem dráhy, a nefotografuje objekty, prostory a zařízení, které jsou označeny tabulkou vyjadřující zákaz fotografování (písemné nebo symbolem – přeškrtnutý fotoaparát)."

Zdroj: http://www.cd­.cz/old/TCD2004/4_­21foto.htm

anonym

pokud se to smí, tak normálně. u Čechů to sice úplně normální není, protože jsem byl snad jediný, který na výletě v jeskyních zaplatil 10 euro za možnost focení a byl jsem asi jediný (skoro všichni Češi), kdo si koupil povolení (samolepka viditelně umístěna)

JájsemRaibek

Fotoaparátem.

yuko

To zalezi na fotografovi, na co se zameri. Na nadrazni budovy jednotlivych nadrazi,
kolejiste, projizdejici vlaky, historicke jizdy ci na cestujici nebo zamestnance.
Rada fotim peknou nadrazni budovu s kvetinovou vyzdobou nebo pohled na kolejiste s okolni krajinou. A samozrejme vlaky. fotte vse, co Vas zaujme.