Ryboun

jak se cítí opilý člověk?

Chci se vás zeptat, jak se vlastně cítí opilý člověk? motá se mu hlava nebo ho bolí hlava? tak jak se vlastně cítí?

Nejlepší odpověď
Drap

Pocity jsou u různých jedinců různé. V opilosti si ale většinou svůj stav moc neuvědomují. Hlůava a nevolno bývá většinou až ve stavu střízlivění.

Další odpovědi
isteron

Vypi si a zbadáš !

marci1

Ne moc dobře a hlavně druhý den se cítí strašně, bolí ho hlava a je mu hodně špatně. ☹
"Podle toho kolik máme v krvi promile alkoholu se chováme různě a to od stavu dobré nálady a sdlnosti až k život se neslučujícímu stavu těžké opilosti, kdy hrozí zástava dechu útlumem dechového centra v mozkovém kmeni.

Stádia opilosti dle promilí v krvi:

  1. 1–1,5 ‰ – spokojený, sdílný, veselý výraz, živá mimika, výřečnost, smích, rozpustilost, přátelskost, pocit sebejistoty – cítí se lépe, jeho starosti jsou „lehčí“.
  2. 1,5–3 ‰ – nekritický, netaktní, křičí, zpívá, nedbá okolí, impulsivní, nenaslouchá ostatním, erythema (zčervenání), stoupá tep (tachykardie), pohyby neuspořádané (ataxie), poráží sklenice, vrávorá, diplopie (rozdvojené vidětní).
  3. 3‰ a více – únava, ospalost, zvracení, obličej bledne. Opilý může zemřít při zcela banálních situacích, které by za střízliva hravě zvládl – např. se může utopit v kaluži vody. Při vysokých dávkách: narkotický efekt – bezvědomí, necitlivost, inkontinence (pomočení, pokálení), tep slabý, bradypnoe (zpomalené dýchání), mydriáza (rozšíření zornic) nereagující na osvit. V nejhorším případě zástava dechu (dechové centrum CNS, ale netýká se svalů hrudníku).

http://www.al­koholik.cz/za­vislost/psychi­ka_a_telo/opi­lost_stadia_priz­naky_pocet_pro­mile_alkoholu_v_krvi­.html

mosoj

Ožrale.

GM

Ani podle sebelepšího popisu – viz marci1– to nepoznáš. Jedině vyzkoušet na vlastní kůži.

jiriii

Blbě, záleží na mnoha faktorech, kolik toho vypiješ, co vypiješ, jestli to mícháš, jestli si zdráv, zda u toho kouříš,jestli u toho jíš, nejlíp je jíst mastné, obalí se Ti žaludek mastnotou a tělo nevstřebá tolik alkoholu.. Někdo je s toho venku za den u mě to trvá třeba i čtyři dny,ale to byla jízda 😁 záleží na zdatnosti apd. Ale nejhorší a nejtěžší je poznat kdy je čas jít domů, ten je většinou tehdy kdy to člověka nejvíc baví.Nejlíp uděláš když to ani neochutnáš.