Jak se bránit proti výmyslům v docházce a ošizené mzdě ve výplatní pásce

Dobrý den, pracoval jsem ve firmě, kde mi nepropláceli mzdu. Zrušil jsem tedy pracovní poměr podle §56 odst.b. řeším s ÚP, který mi po uvalení insolvence na zaměstnavatele vše vyplatí. Když zaměstnavatel zjistil že díky tomuto jeho podvodu mi bude vše uhrazeno a po něm vymáháno, tak mi zkrátil mzdu na páskách tím, že napsal do každého měsíce spoustu neplaceného volna. Dá se proti tomuto nesolidnímu počínání něco dělat? Co dělat když nesouhlasím s tím co je napsáno ve výplatnici protože je to lež?! Jak se bránit?! Veškerá evidence docházky byla čistě na papír, který má u sebe samozřejmě bývalý zaměstnavatel, který teď operuje s tím, že si může dělat co chce, neb nemám žádný doklad o docházce. Soudně napadnout? Inspekce Úřadu práce? Nevím co dělat - jsem na těch penězích které mi mají být vyplaceny existenčně závislý, protože mám na sebe několik úvěrů, které jsem neměl z čeho platit a počítal jsem s plným proplacením. Samozřejmě že všechny úvěrové společnosti se ošívají a háží mi jedno penále za druhým a už začínají vyhrožovat soudy a exekutory...Poraďte prosím
Doplňuji:
odbory jsme ve 3 lidech kterým dluží neměli. Samozřejmě nás nic takovéhodle nenapadlo. Všichni jsme skončili ve stejný den pro neplacení mzdy a krom toho že jsme nedostávali mzdu, tak samozřejmě nebyly ani výplatnice. Teď když z nic páčím výplatnice, tak jsem zjistil že se v nich, protože nebyly vydány okamžitě ale s X měsíčním spožděním, falšují a vymýšlí nepravdivé údaje. Jenom dodatkem: zatím v konkurzu není, budeme podávat s bývalými spolukolegy návrh na insolvenci protože peníze nemá a nemá z čeho splatit mzdu kterou potřebujeme - je to jedna z podmínek úp pro výplatu....

Odpovědi:

Bronzový

Asi tam těch problémů je více. I když zaměstnavatel nevyplácel mzdy byl povinen výplatní pásky vystavit a odevzdat hlášení na sociálku a zdravotku. Tam jsou psané vaše hrubé mzdy. Pravděpodobně ani tuto povinnos neplnl, nebo tam psal nepravdivé údaje. Na výplatní pásku jste měli nárok a požadovat ji po zaměstnavateli i když vám mzdu nevyplácel.

Zlatý

Odbory samozřejmě nemáte ( ty přeci k ničemu nejsou !!!), takže žalobou a to tě vyjde mnohonásobně dráž i kdyby jsi to vyhrál.

Jenom tě upozorňuji, že pokud je to opravdu tak jak píšeš a zaměstnavatel tobě uvedl neplacené volno, tak v tom případě máš okamžitě za tuto dobu dluh u zdravotní pojišťovny. Za neplacené volno si náklady na zdravotní pojištění musí uhradit zaměstnanec celé sám.

Doplňuji:
Základní povinností zaměstnavatele jé vést evidenci docházky. O neplacené volno žádá zaměstnanec. Udělit zaměstnavatelem se nedá.

Tady je nějaký rozpor. Dal jsi okamžitou výpověď a on ti falšuje výplatnice? To tam stále děláš i po okamžité výpovědi?
Doplňuji:
Výplatnice se podepisují, nelze je jen tak falšovat.

Zlatý

Já bych na něj podal žalobu za podvod a to že se to řeší soudně bych nahlásil i na úřadě práce. Bát se že pravda nevyjde najevo je podle mě zybtečný, když si bereš volno, tak se přece vyplňuje dovolenka ne? A tam musí bejt jak podpis zaměstnavatele tak i zaměstnance, a tu on nebude moc doložit...

Diskuze k otázce

Hadgim

Bohužel jsme ve firmě byli 3 zaměstnanci a odbory nás opravdu nenapadly, všichni jsme skončili v jeden den. Zaměstnavatel teprve v konkurzu bude protože nikomu nevyplatil nic a bude na něj podán insolvenční návrh. Krom toho že nedodal plat, tak samozřejmě nedodal výplatnice a teď když se jich dožaduji, tak falšuje údaje z docházky

Zlatý

mosoj

česílko: Zaměstnavatel je v konkurzu a jedná se o dluh na mzdách, který podle zákona v případě že je zaměstnavatel v konkurzu hradí ÚP.

Halt vznést námitku na ÚP.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.