Posspi

Jak rozpoznat a sepsat článek s ‚reportážními prvky‘?

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi obyčejným článkem, který informuje čtenáře o nějaké zprávě (např. premiéra nového filmu, sportovní utkání či zpráva o obsazení herce do nějaké filmové role) a článkem, kde musí být zahrnuty reportážní prvky. Netuším, kde hledat pravý význam či jak se v jednotlivých druzích orientovat.

Mám takovou myšlenku, která zní tak, jako bych informoval o normální události, koncertě či představení, jen bych přidal více důrazu na místo, datum a čas, tedy:„Sobotní utkání fotbalových klubů Sparty a Slavie proběhlo na městském stadioně v Liberci, a to od 14:00 – 18:00..) přičemž bych pokračoval dále. Nejsem si jistý, nicméně když se tvoří reportáž, tak se většinou onen "moderátor“ či reportér táže přítomných, co si o tom myslí. Tudíž kdybych tam zahrnl jakoby rozhovor, počítá se to do článku s reportážními prvky (tedy datem, časovým úsekem, detailem pro místo) a podobně?

Jak rozeznat normální reportáž od článku s reportážními prvky? Díky všem za rozumné odpovědi.

Odpovědi
aliendrone

Jo ty MÁŠ myšlenku? Já mám prozměnu jeden postřeh. Kladeš více méně debilní dotazy a i když se uživatelé snaží a odpoví ti, tak se ani neobtěžuješ jim za snahu dát alespň ten blbý palec (jako kdyby tě to něco stálo). Je má odpověď dostatečně rozumná? ;) :)

Kepler

Reportáž se nedá sepsat. Jen vysvětlím, co je to reportáž, neboli předání zprávy:
je to líčení aktuální, významné události, prostředí na základě přímého pozorování, též dokumentárního materiálu nebo sportovní události, často on-line. Když se reportér ptá na názory lidí, nebo vkládá vlastní domněnky a hodnocení, už to není reportáž.