Moniccc

Jak říkáte žlutým kuličkám v koutcích očí (po probuzení)?

My doma říkáme lojgy. Vůbec netuším proč, neznám nikoho, kdo by to tak říkal, ale jelikož můj otec žil v dětství u Teplic, možná, že to pochází odtud. :) Dále jsem slyšela i ospalky :)

Nejlepší odpověď
Sůwa

Ospalky.

Další odpovědi
annas

Další odpovědi v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-za-bordel-co-mam-kazde-rano-v-ocich-jak-vznika-a-jak-jej-nejlepe-odstranit

led

karpiny

dudu

Na tišnovsku se za mého mládí užíval hodně silný příměr a sice: „fuj, běž se umýt, máš zakysané oči“…