Co je to za bordel, co mám každé ráno v očích?Jak vzniká a jak jej nejlépe odstranit?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jestli toho je fakt hodně, tak by to mohl být zánět spojivek a s tím by bylo vhodné si zajít k lékaři.

Další odpovědi
kropitko

Tak záleží na tom, jak velký bordel. Mně se to stává, když ponocuji, případně sedím dlouho u PC, či koukám na televizi. Ani bych tak neřešila jak odstranit, ale jak tomu předejít. Pokud je to fakt hodně, tak se poraďte s lékařem, pokud to není moc, tak postačí si v lékárně zakoupit nějaké kapičky a v průběhu dne si nakapat, aby se oči chránili. Hlavně vám kapky vyplaví celodenní sajrajt z očí. Stačí také aby jste pracoval v prašném prostředí, to s očima také udělá svoje.
Doplňuji:
Tak já předpokládám, že tazatel neřeší klasické ospalky, které má celý život.

tom004

Kdybychom tam ten „bordel“ neměli,tak se nám „zadřou“ oči,a jsme namydlení.Tekutina udržuje a chrání oči.Umožňuje hladký pohyb,pohybem očních víček vyplavuje nečistoty,ap.V noci se oči minimálně pohybují,víčka jsou zavřená,tekutina zaschne a ráno umýváme „ospalky“.Na odstranění postačí běžná hygiena.

baghira

Tradičním a osvědčeným způsobem, jak odstranit tzv. ospalky, je ranní mytí.

Jiriant

Ospalky nejsou tak nevinne divim se nekterym oftalmologum ze je podcenuji.Pre­devsim.se zda ze vylucovani.tekutin okem.respektive slznymi zlazami vylucuje telo predevsim odpadni latky bilkovineho metabolismu vcetne kys.mocove a.mocanu ktere se tezce vylucuji v jinych tekutinach.Mi­kroskopicky.mu­zete nalezt krystaly mocanu bakterie aj.Vyznamna je obmena sklivce.Drobnymi otvory v bulve oka se vylucuje sklivec v malem mnozstvi poznate to ze tekutina je vice mene slizska.To je normalni a pokud se ucpe otvor vznika