Pokročilý

jak připravit melounovou pochoutku

máme rádi meloun a rád bych se zeptal jak ho nachystat nějak zvláštně. S někým kořením třeba nebo bilinkami. Když ho vykrájím a nakrájím na kostky tak jak ho nějak ozvláštnit díky
Doplňuji:
prosím o NEALKO dík :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Já připravuji jednoduchou letní osvěžující svačinku. Vodní meloun vypeckuji, nakrájím na kostičky, vychladím a potom v miskách ozdobím kopcem sladké šlehačky a strouhanou čokoládou.
Doplňuji:
čokoládu uznávám jen hořkou,kvalitní...

Další odpovědi:

Zlatý

Zlatý

Předpokládám, že v těchto parnech (konečně :-), máš na mysli červený, vodní meloun.
Ten si docela dobře rozumí s čerstvou meduňkou nebo s mátou. Je dobrý hodně vychlazený, nakrájený na kostky, zakápnutý grenadinou a posypaný těmito bylinkami. Skvěle ho doplní i sorbet z manga. Mám jo ráda i v kombinaci s ananasem nebo vykrájeným grepem.
V létě dělám melounové kostky. Je to hodně osvěžující a dost dobré. Pevný vodní meloun bez pecek nakrájíš na kostky a obalíš je lehce v moučkovém cukru (ještě lepší je Glukopur). Dáš na tácek a necháš rychle a dobře zamrazit - aby se kostky neslepily. Je to moc osvěžující, před podáváním prokapeš trochou citrónové šťávy. Dělám to ale i bez cukru, když je meloun sladší a to je také velká pochoutka.

Zlatý

injekcni stikacka ...1L vodky napichat do melounu nechat odlezet a tradaaaa opice je hned za dverma ...:D

Co takhle udělat směs z vodního a cukrových melounů? S žádnými bylinkami mi to nijak neladí. Meloun má svou specifickou chuť, kterou žádná bylinka nedoladí, a něčím se snažit ji potlačit nemá smysl. Popřípadě bych ještě byla ochotná použít hroznové víno (ale vypeckované).

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

přidávám se pozdě, ale já si ho vždy
sypu chili kořením, aby měl říz :D

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.