Dan-Bohm

Jak přijít na nápady na knihu?

Dobrý den.

Píši vlastní knihu a chci se zeptat, jak bych mohl přijít na dobré nápady.

Nejlepší odpověď
fcoop

Funguje to tak, že buď máš vlastní nápady, nebo je prostě nemáš.
Tečka.
Přes to vlak nejede.
Ale zůstaň v klidu – lidí, co píší a nemají vlastní nápad, je mnohem víc než těch druhých.
Takoví vykrádači hrobek.
Skutečných spisovatelů je poměrně málo.
Sepisovatelů jsou mraky.

Další odpovědi
Emefej

Nehledej nápady zde, vše vymyšlené již bylo napsáno a nic nového nevymyslíš. Čerpej ze života.

Kelt

Papír snese všechno, ne tak už čtenáři. Asi už představu máš, vytvoř si hlavní hrdiny, jejich charakteristiku, místo a čas, kdy se děj odehrává. Vytvoř si vztahy mezi nimi, každý má své cíle, úkoly ,přání, něco, co chce sdělit a něco, co je tajemství a co se vleče celým románem. Takové napětí udržoval ve čtenářích Karel May, Jaroslav Foglar a pod. A třeba tě při psaní něco napadne. V duchu vidíš svůj děj jako režisér film, ale některé scény můžeš upravit a měnit. Některé nápady můžeš použít, uvídíš sám.

Klaproth

Nápady buď máš, nebo raději nic nepiš.

Cenobita

Někteří spisovatelé chodili mezi lidi (třeba do hospod) a povídali si s nimi (dávali se s nimi do řeči), lidský život je bohatou studnicí inspirací, další možnost je číst, sledovat film, Internet, studovat historii, sledovat politiku, sledovat společnenský život, při sledování toků informací vždy člověka něco napadne.