jak překonáváte smutné období?

mám ted takové smutnější období kdy mě nic nebaví,jak takové období překonáváte?

Nejlepší odpověď
Damiana

Jen blázen je pořád neskonale šťastný. 🙂 Ale když splíny trvají déle a stávají se neúnosnými tak, že to děsně otravuje a ztrpčuje život – a bohužel se to začne podepisovat i na fyzické stránce – člověk se musí přinutit něco dělat. Když myslíš pozitivně a jsi optimista, drobné starosti se řeší daleko rychleji a spíš se „rozplynou“. Nezbývá, než se o to snažit. Děláš to přece pro sebe.:-)
Tohle pošmourné počasí zrovna moc lidí nemusí – brzo je tma, sluníčko nikde, „depka“ hned sedí za krkem. Ale… dá se z toho přesto dost vytřískat. Každý má něco, co ho baví – jen si na to zatím třeba netroufl, neudělal si čas nebo byl líný. Jestli jsi spíš individualista, i tak je toho spousta, co lze dělat – zvýšit hladinu serotoninu ti pomůže fyzická námaha, která tě bude bavit – zkus třeba zumbu, Pilates, kalanetiku – nebo jógu, která má velmi pozitivní účinek na vyrovnanost a psychickou harmonii. Voda odplavuje stres – to je všeobecně známé, takže – hup do bazénu! Sauna (nebo pára) je také vynikající na uvolnění. Masáž, zábal, kosmetika – jakmile se budeš cítit lépe zvenku, a něco pro sebe uděláš – hned ti bude lépe i uvnitř. Můžeš se přihlásit na nějaký zajímavý kurz nebo zkusit něco pořádat.
Jedna naše bývalá sousedka (zemřel jí muž, děti odrostlé, bydlící daleko) byla také pořád smutná, tak jsem jí doporučila, aby zašla do Domu dětí a ona tam teď každou středu a pátek pořádá kroužek pro dívky (šití, vaření atp.). A má – jako „suplující“ babička – plno. Když jsem jí potkala, řekla, že je teď moc spokojená, protože pořád lepší Dům dětí, než Domov důchodců. Super přístup, silná osobnost.:-)
Zavolej nějaké známé, kolegyni, kamarádce, příbuzným – pokláboste někde u kafe nebo je pozvi na návštěvu. Mě nedávno pozvala známá, která měla podobný splín, zničehonic na dokonalou večeři k ní domů. Skvěle jsme pokecaly a tak dobré kuřecí kari s květákem jsem nejedla ani v super indické restauraci! Řekla, že jí bylo moc fajn, jak se celý den připravovala na slavnostní „jentak“ večeři, zdobila stůl, těšila se, že bude někomu zase chutnat. Samota člověku na náladě nepřidá. Myslím, že ji náš společný prochechtaný večer dost nakopl. Trochu jsem ji „vyprudila“ mým lázeňským povalečtstvím, prolítly jsme na netu pár slev a ejhle! ve středu mi posílala fotky z Wellnes pobytu v Luhačovicích. Jestli můžeš a nic ti nestojí v cestě, jeď! Nebraň se seznamování, pobavení se – i kdyby byla (trochu) ostuda, no a co? Už tě tam přece neuvidí, nejsou to sousedé z domu…Zaručeně přijedeš jako nový člověk. Skvělou „volbou“ je samozřejmě i láska – milý přítel nikdy není k zahození. Nebo zvířátko, jestli se na romatiku moc necítíš. Povinnost a zábava, starost a štěstí – proč si nepořídit pejska nebo kočičku (třeba z útulku)? Určitě tě rozveselí a „vylepší“ blížicí se svátky.
Přeji ti, aby ti brzy bylo zase hej.:-)

Další odpovědi
anonym

Jedině prací, ale tím nemyslím jako v zaměstnání, ale doma.Mám rodinný domek a kolen něho je stále nějaká práce.Zrovna tak když máte doma zvířectvo, tak člověk kolem toho musí také stále běhat (nakrmit, připravovat krmení atd.), takže na nějaké smutnění nezbývá moc času.

anonym

blbě

Natty*

youtube..

Michal Kole

Pustím si na youtube nějakou scénu z filmu, kde plave herečka ve vodě, a doufám, že plaval herečka a ne dublerka nebo kaskadérka

Illines

Damiano,jeste, ze jste tady-umite to nakopnout velmi dobre pozitivne,rados­t cist.

Damiana

Myslíte? Tak díky. Já jsem prostě jen přesvědčena o tom, že člověk by se měl snažit žít tak, aby jeho smrti litoval i pohřebák…:-) Protože opravdu šťastný člověk není ten, kterého tak vidí okolí, ale ten, kdo se tak sám cítí. A lidem se téměř nikdy nedaří být šťastní, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost růžovější, než bude.:-)