Kroupič

Jak poznat cca. 70°C teplou vodu na zalití zeleného čaje?

Je psáno, že se má zalít vodou co prošla varem, ale zchladla na teplotu pohybující se od 60–80°C. Jak to mám poznat nebo odhadnout že to má cca tuto teplotu? PS: teploměrem to neudělám :D Nemám takový ! :D

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud se jedná o šálek 0,25 l tak nechat vařící vodu vychladit asi 4,5 minuty. Jiná množství vody ( třeba v konvici ) viz zdroj :

Zdroj: http://osmikras­ka.blogspot.cz/2008/11/­voda-na-aj.html

Další odpovědi
elektrikář

Pokud to chceš sledovat přesně dájí se sehnat v ve větších drogerijích v lékérně nebo v laboratorních potřebách.

honza19hk

teploměr na zavařování okurek.