Jak poznám že mám/nemám prasečí od běžného onemocnění?

Symptomy prasečí chřipky?
Rozdíly oproti běžnému onemocnění?

Odpovědi
dave09

Běžný člověk nákazu prasečí chřipkou nepozná. Symptomy jsou podobné jako u normální chřipky: rychlý nástup obtíží, vysoká teplota, zimnice, bolest hlavy, bolest „za očima", potíže s dýcháním, bolest v krku, extrémní únava a svalová bolest, zvracení nebo průjem – tyto dva symptomy pro běžnou chřipku typické nejsou.

Pokud přicestujete z nakažené oblasti, měl byste navštívit lékaře s podezřením na prasečí chřipku v případě, že do 7 dnů se u vás vyskytne horečka/zimnice a minimálně jeden z těchto symptomů: bolest v krku, dýchací potíže (kašel, rýma). Tyto symptomy mohou být doprovázeny některými z výše uvedených.

Lencis

Můj čistě osobní názor je, že jde o velkou nafouknutou bublinu, ale pokud vás tato „bublina“ zajímá více, vznikly i její stránky, kde máme snad veškeré informace.

Zdroj: http://www.praseci-chripka-priznaky.cz/