sisinec123

Jak poznám konec zápalu plic?

Mám už asi devátý den ATB, ale nepocituju moc rozdíl. Líp se mi dýchá, ale jen přes den. Večer je to zase horší. Taky odkašlávání… Přes den, večer ne. ATB mám mít do pátku a bojím se, že ještě nebudu zdravá. Jak poznám, že se uzdravuju?

Nejlepší odpověď
Kepler

Příčin pneumonie je více a podle toho se odvíjí léčba a její trvání. Trvání léčby je obvykle v intervalu 10 – 21 dní, k úplné úpravě stavu (návrat tělesné pohody) dochází cca za jeden měsíc. Více zde: https://nemoci­.vitalion.cz/za­pal-plic/ V každém případě řekne více lékař při kontrole.