mobilemob

Jak popsat oblečení Panny MArie?

Popis pracovního postupu: Prosím moc, jak byste popsali jednotlivé části oblečení Panny Marie? Mě napadá jen roucho a nic jiného…
Doplňuji:
Popis pracovního postupu: Prosím moc, jak byste popsali jednotlivé části oblečení Panny Marie? Mě napadá jen roucho a nic jiného…
Popisuji asi takovéhle oblečení: Popis pracovního postupu: Prosím moc, jak byste popsali jednotlivé části oblečení Panny Marie? Mě napadá jen roucho a nic jiného…

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projit odkaz. Najdete v něm i názvy jednotlivých částí oděvu biblických žen.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://nz­.answers.yaho­o.com/question/in­dex%3Fqid%3D200805102322­13AAWXZfp&prev=/s­earch%3Fq%3Dclot­hing%2Bof%2Bthe­%2Bvirgin%2Bma­ry%26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DMXs%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs%26biw%3D992%26­bih%3D701&sa=X&e­i=e6jNUL49ycW0BqKo­geAJ&ved=0CDQQ­7gEwAA

hhttp://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://nz­.answers.yaho­o.com/question/in­dex%3Fqid%3D200805102322­13AAWXZfp&prev=/s­earch%3Fq%3Dclot­hing%2Bof%2Bthe­%2Bvirgin%2Bma­ry%26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DMXs%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs%26biw%3D992%26­bih%3D701&sa=X&e­i=e6jNUL49ycW0BqKo­geAJ&ved=0CDQQ­7gEwAA

Další odpovědi
Damiana

Já bych to popsala asi jako světle růžové šaty ze splývavého materiálu s dlouhým rukávem, v pase zdobené praktickou širší stuhou s úvazem na mašli. Přes šaty je přehozen dlouhý plášť světle modré barvy se širokými rukávy, evidetně z pevnějšího materiálu. Celek oblečení (radši nepiš outfit:-)))) dotváří bílý, taktéž splývavý pruh látky, který chrání vlasy v jisté formě kápě.
Obuv chybí. Oblečení ve stylu roucha, běžné v době před cca dvěma tisíci let.

Žádný „vodvaz“, ale tady se to jaksi dá i čekat:-)))
Na štíhlé postavě vypadá i tenhle – svým způsobem pytel na brambory – dobře:-)

Nevím, co přesně po vás chtějí, ale popsat něčí „vohoz“ snad není zas tak složité. Kouknu co má na sobě a jedu, ne?:-)
Btw – škoda, že to není jiná m(M)adon(n)a, tam by mě to bavilo víc…:-)
Doplňuji:
Ještě jsem našla toto, snad ti to „helfne“:-)
Ženská tunika sahala bez rozdílu stavu až na zem, vždy měla rukávy (dlouhé či krátké) a podobala se mužské. Přes tuniku ženy oblékaly plášť, převážně polokruhový či pravoúhlý, případně paenula s kapucí. Jako pokrývka hlavy se používala kapuce pláště, nebo rouška prodloužená do delšího závoje (tzv. maforium).

led

Panna Mária ako najúspešnejšia modelka v histórii ľudstva vystriedala veľké množstvo oblečení. Striedala ich podľa historického obdobia, zemepisnej oblasti, názoru umelca (maliar, sochár, rezbár a pod), pohľadu cirkve…
Ako východzie by sme mali uvažovať o najstaršom zobrazení v oblasti Malej Ázie podľa vtedajšieho oblečenia žien z ľudu v Judei.
Jednoduché rúcho, prípadne šatka na hlave.

redy

Nevím co na tom popisovat u nás v kostele má to roucho,hábit,pros­těradlo omotaný kolem těla.:D

Drap

Které oblečení ? Jiné asi měla na sobě když cestovala do Nazaretu a jiné asi má na obrazech kde je představována jako světice . Její oblečení muselo zákonitě vypadat, jako oblečení většiny žen na začátku letopočtu.