Pokročilý

Jak parkovat na placených ( nesmyslných ) zónách v Praze ???

Jde o to že teď často budu jezdit do Prahy a potřebuji zde někde zaparkovat , ale jak jsou všude modré zóny tak mě odtáhnou a nebo oranžové a zelené ale tam nemohu parkovat delší dobu , a tam mi dají zase botičku , nechci okrádat stát či město ale platit 17500 ročně za parkovací kartu nebudu , a dávat si tr. bydliště na úřad abych si mohl udělat parkovací kartu za 800 ročně taky nehodlám , neznáte nějáký fígl , nabízeli mi nějácí lidé parkovací karty jednu asi za 40-50 korun na celí den , ale dle mého názoru to byli ty o kterých se teď všude mluví tzn. padělané ...
Doplňuji:
No jezdím vetšinou v noci , a čekat na tram. večer to pak ztrácí význam jezdit tím autem , no abych řekl pravdu jezdím do Prahy celkem často a už sem tam za 8 tisíc :) v hotovosti takže nic moc proto to začínám řešit ale už jsem dostal pár tipů , hodím to i sem třeba tak někomu pomohu .
1) Nechat si vyjet 100 těch lístků na parkování na oranžových či zelených zónách v různých časových a denních intervalech , základ tak 200 korun a příprava tak 3-5 dní naházet to za okno a můžete v klidu parkovat , policista tam nebude stát dvě hodiny a hledat jestli ho tam máte , jelikož kdyby jste ho tam měl a on vám nechal dát botu , tak mu sníží body a tím i bonusy k platu .

2) napsat na papírek že máte poruchu vozidla ( a nechat na viditelném místě za oknem ) a že ho do 10 dnů odstraníte z tohoto místa a nechat tam jeden ten lístek na parkování aby to vypadalo že máte trochu snahu tam nestát zadarmo a parkovat na jednom místě +- oni si taky nepamatují kde jste přesně stál , na internetu si vyjet kde má jaký strážník oblast jelikož jeden strážník má tak 10 ulic a dál nesmí , a parkovat ( na těch zelených a oranžových tak dva týdny a pak u oblasti s jiným strážníkem ) ..

3) napsat na papírek a nechat za oknem to že byla porucha na přístroji u vydávání lístků , jelikož strážník nemůže vyhodnotit situaci s přesností a nemůže určit zda je to pravda či nikoli nestará se o to aby neměl zbytečné problémy ,

Samozdřejmně pokaždé to nechávat za předním oknem viditelně , jelikož oni musí fotit aby na možném správním řízením měli důkaz že jste tam neměl park. lístek a když uvidí jeden z těchto papírků tak to nechávají .....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to otrava, ale modré zóny nejsou po celé Praze. Naštěstí Praha není tak velká, aby nebylo možné zaparkovat jinde a kousek dojít pěšky nebo v případě lenosti se nechat dovézt MHD. Do Prahy běžně jezdím a nikdy jsem žádné parkovné neplatil.

Další odpovědi:

Zlatý

Asi vás zklamu, ale vaše tipy jsou na nic.
1,) Strážník vám nechá lístek za oknem a předvolá vás k nim, aby jste ukázal ten lístek na dobu, kdy jste parkoval.
2,) Nechá vám za oknem výzvu k okamžitému odstranění, pokud tak neučiníte, nechá vozidlo odstranit a odvést a vy to pak zaplatíte.
3,)Strážník moc dobře ví, jestli je porucha na přístroji. Pokud by byla, už by to dávno někdo hlásil.
Nemluvě o tom, že na většině modrých zón jsou kamery a strážník moc dobře vidí, jak dlouho tam parkujete a co tam vlastně děláte.
Pokud parkujete na stejném místě, tak si tam vzteky na vás počkají.

Jediné řešení vidím v tom, parkovat na místech, která nejsou placená, takových je dost, obzvlášť v noci, se některá hlídaná parkoviště vůbec neplatí.

Pro přespolní jsou parkoviště P+R u stanic metra. Pokud jezdíš služebně, parkovací lístky ti přece proplatí, jetli soukromě, jsi povinen respektovat místní dopravní značení. Zóny nejsou nesmyslné, brání přehlcení auty pro místní respondenty, kteří v těch místech bydlí. Do centra Londýna se platí mýto pro všechny a také se nikoho neptají, zda se mu to líbí.
http://cs.wikipedia.org/…
V odkazech máš seznamy zón (mají je jen 4 pražské obvody) a ve zdroji je odkaz na P+R.
I zóny mají volné stání od 6.00 do 8.00 hod., parkovací automaty jsou po celém svěrě i naší republice.
Jinak ti to kropítko napsala dobře, žádné podvody ti nejsou nic platné a navíc jsou nemorální. Pokud bys byl podnikatel, lze zakoupit jednorázovou kartu na příslušné MČ, třeba i na jeden den.
P.S. Zajímavý paradox, na netu i v reálu všichni na pražáky nadávají, ale přitom sem jezdí za prací, vinaři a obchodníci na nich vydělávají a tobě podobní by je ještě chtěli okrádat a podvádět? Když někdo přijede do tvého města, taky přece musí respektovat místní podmínky jako host!

Zdroj: http://www.dpp.cz/parkoviste-p -r/

Pokročilý

pozor na bod 2) skutečně se mi s autem stalo, že jsem nechal za oknem ceduli že je auto nepojízdné a asi po 14ti dnech přišlo přčedvolání od policie, že si takový papírek může dát za okno každý, naštěstí jsem měl lístek z odtahovky, ale nejsou zase tak blbí jak by se mohlo zdát :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.