Kric.ouwner

Jak parkovat na placených ( nesmyslných ) zónách v Praze ???

Jde o to že teď často budu jezdit do Prahy a potřebuji zde někde zaparkovat , ale jak jsou všude modré zóny tak mě odtáhnou a nebo oranžové a zelené ale tam nemohu parkovat delší dobu , a tam mi dají zase botičku , nechci okrádat stát či město ale platit 17500 ročně za parkovací kartu nebudu , a dávat si tr. bydliště na úřad abych si mohl udělat parkovací kartu za 800 ročně taky nehodlám , neznáte nějáký fígl , nabízeli mi nějácí lidé parkovací karty jednu asi za 40–50 korun na celí den , ale dle mého názoru to byli ty o kterých se teď všude mluví tzn. padělané …
Doplňuji:
No jezdím vetšinou v noci , a čekat na tram. večer to pak ztrácí význam jezdit tím autem , no abych řekl pravdu jezdím do Prahy celkem často a už sem tam za 8 tisíc :) v hotovosti takže nic moc proto to začínám řešit ale už jsem dostal pár tipů , hodím to i sem třeba tak někomu pomohu .

  1. Nechat si vyjet 100 těch lístků na parkování na oranžových či zelených zónách v různých časových a denních intervalech , základ tak 200 korun a příprava tak 3–5 dní naházet to za okno a můžete v klidu parkovat , policista tam nebude stát dvě hodiny a hledat jestli ho tam máte , jelikož kdyby jste ho tam měl a on vám nechal dát botu , tak mu sníží body a tím i bonusy k platu .
  2. napsat na papírek že máte poruchu vozidla ( a nechat na viditelném místě za oknem ) a že ho do 10 dnů odstraníte z tohoto místa a nechat tam jeden ten lístek na parkování aby to vypadalo že máte trochu snahu tam nestát zadarmo a parkovat na jednom místě ± oni si taky nepamatují kde jste přesně stál , na internetu si vyjet kde má jaký strážník oblast jelikož jeden strážník má tak 10 ulic a dál nesmí , a parkovat ( na těch zelených a oranžových tak dva týdny a pak u oblasti s jiným strážníkem ) ..
  3. napsat na papírek a nechat za oknem to že byla porucha na přístroji u vydávání lístků , jelikož strážník nemůže vyhodnotit situaci s přesností a nemůže určit zda je to pravda či nikoli nestará se o to aby neměl zbytečné problémy ,

Samozdřejmně pokaždé to nechávat za předním oknem viditelně , jelikož oni musí fotit aby na možném správním řízením měli důkaz že jste tam neměl park. lístek a když uvidí jeden z těchto papírků tak to nechávají .....

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to otrava, ale modré zóny nejsou po celé Praze. Naštěstí Praha není tak velká, aby nebylo možné zaparkovat jinde a kousek dojít pěšky nebo v případě lenosti se nechat dovézt MHD. Do Prahy běžně jezdím a nikdy jsem žádné parkovné neplatil.

Další odpovědi
kropitko

Asi vás zklamu, ale vaše tipy jsou na nic.
1,) Strážník vám nechá lístek za oknem a předvolá vás k nim, aby jste ukázal ten lístek na dobu, kdy jste parkoval.
2,) Nechá vám za oknem výzvu k okamžitému odstranění, pokud tak neučiníte, nechá vozidlo odstranit a odvést a vy to pak zaplatíte.
3,)Strážník moc dobře ví, jestli je porucha na přístroji. Pokud by byla, už by to dávno někdo hlásil.
Nemluvě o tom, že na většině modrých zón jsou kamery a strážník moc dobře vidí, jak dlouho tam parkujete a co tam vlastně děláte.
Pokud parkujete na stejném místě, tak si tam vzteky na vás počkají.

Jediné řešení vidím v tom, parkovat na místech, která nejsou placená, takových je dost, obzvlášť v noci, se některá hlídaná parkoviště vůbec neplatí.

anonym

Pro přespolní jsou parkoviště P+R u stanic metra. Pokud jezdíš služebně, parkovací lístky ti přece proplatí, jetli soukromě, jsi povinen respektovat místní dopravní značení. Zóny nejsou nesmyslné, brání přehlcení auty pro místní respondenty, kteří v těch místech bydlí. Do centra Londýna se platí mýto pro všechny a také se nikoho neptají, zda se mu to líbí.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Z%C3%B3ny­_placen%C3%A9ho_­st%C3%A1n%C3%AD_v_Pra­ze
V odkazech máš seznamy zón (mají je jen 4 pražské obvody) a ve zdroji je odkaz na P+R.
I zóny mají volné stání od 6.00 do 8.00 hod., parkovací automaty jsou po celém svěrě i naší republice.
Jinak ti to kropítko napsala dobře, žádné podvody ti nejsou nic platné a navíc jsou nemorální. Pokud bys byl podnikatel, lze zakoupit jednorázovou kartu na příslušné MČ, třeba i na jeden den.
P.S. Zajímavý paradox, na netu i v reálu všichni na pražáky nadávají, ale přitom sem jezdí za prací, vinaři a obchodníci na nich vydělávají a tobě podobní by je ještě chtěli okrádat a podvádět? Když někdo přijede do tvého města, taky přece musí respektovat místní podmínky jako host!

Zdroj: http://www.dpp­.cz/parkoviste-p-r/

MichalN

pozor na bod 2) skutečně se mi s autem stalo, že jsem nechal za oknem ceduli že je auto nepojízdné a asi po 14ti dnech přišlo přčedvolání od policie, že si takový papírek může dát za okno každý, naštěstí jsem měl lístek z odtahovky, ale nejsou zase tak blbí jak by se mohlo zdát :)