Capik166

Jak jezdit v Praze z… do…?

Čau, v spojích se moc nevyznám a v Praze už vůbec ne. Potřebuji se dostat z mělníka do Prahy na adresu Opatov: Opatovská 1753/14, Praha 4, jižní město Opatov.

Jak se tam dostat autobusem (či vlakem) co nejlevněji a s nejmenjšíma přestupama tak, abych do na místo dorazil do 17:30 ?

Trochu zvláštní otázka, ale do Prahy vůbec necestuju a potřeboval ybch tam jezdit pravidelně..

Nejlepší odpověď
manon

Zkus hledat v IDOSu: http://jizdni­rady.idnes.cz/vla­kyautobusymhdvse/spo­jeni/

Další odpovědi
ten který je

Nejlepší spoj je metrem trasa C.Nebudu zkoumat kde předpokládám panelový dům stojí,ale cílová stanice bude bud stanice Opatov nebo Háje.Pro Tebe bude dobré když pojedeš z nástupní stanice metra C Letnany nebo Kobylisy.Zkrátka a dobře jed trasou metra C a nemusíš nikde přestupovat.

kapka

Z Mělník, aut.st. v 16:00 do Prahy, Nádraží Holešovice, kde budete v 16:40 za 48,–Kč. Pak metrem C na stanici Opatov nebo Háje, pak busem do stanice Metodějova. Autobusy 122, 135 nebo 213. Budete tam něco před půl šestou. Jízdenka na MHD je za 32,– Kč, je přestupní.

Takže jsou to dva přestupy, cena 80,–Kč a čas cca 1 hod. 30 min.
Doplňuji:
Pokud budete chtít jít pěšky z Opatova nebo Háje, opravdu Vám bude stačit na metro jízdenka za 24,– Kč.
Můžete jet z Mělníka i vlakem na Hlavní nádraží v 16:10, příjezd ale až v 17:13 a cena 72,–Kč. + 24,– na metro, vyšlo by to dráž a do cíle se do půl šesté nedostanete.

ratava

Nevím, kde budete nastupovat do metra/ autobusu, ale nejlevnější jízdenka po Praze stojí 24.- na 30 minut a v průběhu všedního dne od rána do cca 20:00 hod s ní stihnete projet zhruba 12 stanic, tak jestli budete nastupovat na Hl. nádraží, tak Vám na jízdu na Opatov bohatě stačí… Ze stanice je to potom jen kousek… další jiné dopravní prostředky z Opatova opravdu používat nemusíte, dojdete tam i pomalou chůzí do 10 min…

Budete-li nastupovat dál jak v Nádraží Holešovice, budete si asi muset koupit jízdenku za 32,– na 90 minut… ale třeba s ní zvládnete potom i cestu zpátky…

Ale z Mělníka (aut. st. MHD) Vám jede autobus přímo do Holešovic za 48,–…

A jestli budete jezdit extra pravidelně, možná se vyplatí i nějaká ta „lítačka“

Jinak 48.- plus 24,– jedna jízda a přestup pouze z autobusu do metra

zdroj autobus- IDOS

ratava

Obě jízdenky jsou přestupní, jen každá má jinou „trvanlivost“, takže budete-li mít extra štěstí a pojede Vám hned autobus z Opatova, můžete na ní i dojet autobusem, ale na to bych nespoléhala (cesta z Holešovic na Opatov Vám zabere zhruba 25 minut…) Každopádně ty autobusy bývají ve všední dny dost nacpané a ta jedna dvě zastávky opravdu nejsou daleko…
Jen poradím, kdybyste na Opatově nějak bloudil, ptejte se nejen na ulici, ale i na to, co hledáte… Popř. se poptejte na polikliniku, ta je tam jedna a dost známá… Naproti od ní přes silnici pak na pavlači najdete 14…