sesednizkola

Jak oslavite filipojakubskou noc neboli paleni carodejnic?

U me nic zajimaveho, dam si s prateli pár pivínek venku v parku u nas u ohne večer a pak se pujdu podivat mezi omladinu do parku Ladronka na Vypichu. Driv mela tahle noc kouzelny naboj, dnes uz mi prijde neni ono to, ale stejne mam tento svatek nejraději, i když už jsem na nej negriloval leta letoucí a moje radoby tradice se tradicnimu paleni carodejnic vzdaluji velmi. Co vy? Piste neco zajimaveho.

Nejlepší odpověď
Drap

Tradičně u ohně

Další odpovědi
gecco

Nic zvláštího neplánuju, nejspíš nažhavím jednu čarodějnici…
😉

Rocker

Posedíme u ohníčku na chalupě,opečeme buřtíky i nějaký pivko vypijeme…

Pokud chodíš na Ladronku,nejspíš bydlíš nedaleko od nás:-)Byl jsem tam na Čarodejnicích jednou,ale tyhle hromadný akce nejsou nic pro mě.Čekat hodinu ve frontě na pivo,poslouchat někoho,kdo kdysi skončil 63.v superstar…

redy

Nojo čarodejnice – to se doma zamknu, v loni sem jen o chlup unikla 🙂
Upálení na hranici odsouvám až na pozdějc. 🙂
Ale jo grilovat se bude, ale nemá to nic společnýho s 30.dubnem.

Emefej

Tuto záležitost neslavím. Jdu brzy spát, abych byl ráno odpočatý a připravený na průvod.

anonym

Pálení čarodějnic je převzatý způsob od nás keltů,my slavíme svátek Beltine.
Opravdu tradiční způsob oslav tohoto svátku slavíme právě my.
Jinde se jde posedět a pochlatstat a buřty u toho,ale nikomu to nevyvracím.
U nás jako tradičně bude ve skanzenu brigádně a večír u ohně s kelty a keltkami,bubny a td.

anonym

Rád bych oslavil, ale povinnosti volají…

Pepa25

Neslavím. Slavil jsem ho jen jednou kdysi dávno ve Švědsku: ohně na pobřeží z naplaveného dřeva, spousta vodky, právě ten den zápasy o postup do čtvfinále MS v hokeji … Pamatuju si jen, že Švédové vyhráli a vzbudil jsem se v 11 jako první …