Jak nejlepe ususit

houby?Nebo jsou lepsi mrazene ci nakladane?Pro­sim,vlastni zkusennosti.Dekuji

Nejlepší odpověď
vagra

Po návratu z lesa houby roztřídím a převážnou část úlovku suším na sítech.
Daší jsou určeny k okamžité spotřebě.
Měl jsem období,kdy jsem je tepelně zpracoval,naložil do sádla a zavařil.
Po dlouholetých zkušenostech musím potvrdit,že nejlíp se uchovávají,když jsou dobře usušené a uložené v zavíčkovaných sklenicích.

Další odpovědi
annas

Záleží na použití. Nejvíc hub suším, používám do polévek i pod maso. Největší jistota.
Při velké úrodě hub něco zamrazím, naložím na kyselo nebo převařené houby natlačím do zavařovací sklenice a sterilizuji.

anonym

Pro mě je favorit sušenka.
Nakrájet na plátky,sušit a sušit, otáčet.
Sklad – v suchu. Vana není dobrá.

panenka

Já doma houby dávám do mražáku ale je i suším.Moje Babička mě řekla,že pokud chci aby mi houby dlouho vydrželi tak je dávat do sklenic s víčky.

Džanička

Já houby suším,a dávám i do mrazáku.Suším je na sítu na sluníčku,a když je jich hodně,a nemám na ně venku už místo,tak je suším plátky navěšené na provázku,je s tím sice spousta práce,ale hold nic nenadělám.